У Польщі підрахували зарплати та витрати українців

Поділитися
У Польщі підрахували зарплати та витрати українців
Українці заробляють у Польщі у 3,5 рази більше, ніж удома.

Кожен третій громадянин України заробляє у Польщі від 3 до 4 тисяч злотих на місяць (26-34,6 тис. грн за курсом НБУ). І близько 24% українців одержують від 2,7 тис. до 3 тисяч злотих. Про це свідчать дані "Барометра польського ринку праці", пише Gazetaprawna.pl.

За даними видання, у Польщі мінімальна зарплата у 3,5 рази більша, ніж в Україні (у Польщі – 3 тис. злотих та 800 злотих – в Україні).

За словами експерта ринку праці Кшиштофа Інглота, українці часто працюють у Польщі більше 40 годин на тиждень, обираючи шатлову модель – працюють півроку в Польщі і потім повертаються до України.

Зазначається, що близько 17% українців заробляють у Польщі від 4 до 5 тисяч злотих, 8% громадян України заробляють від 5 до 6 тисяч злотих. Понад 6 тисяч злотих заробляють 2% українців.

При цьому, згідно з опитуванням, кожен третій працівник з України стверджує, що витрачає у Польщі від 200 до 500 злотих на місяць.

«Такі скромні витрати часто можливі завдяки великому соціальному пакету, який включає, серед іншого, харчування, транспорт до роботи та проживання. Однак, є люди, які витрачають більше. 31% людей витрачають на ці витрати від 500 до 1000 злотих. 14% українців витрачають на проживання від 1000 до 2000 злотих щомісяця», - йдеться у статті.

У середньому українці відсилають додому від 500 до 1000 злотих, 13% опитаних відсилають від 1000 до 2000 злотих, а 12% виділяють для цієї мети понад 2000 злотих. 8% українців переводять щомісяця від 200 до 50 злотих. При цьому 55% опитаних заявили, що не здійснюють міжнародних переказів.

Опитування співробітників України провело агентство Rating Group. До нього увійшли особи, які мали досвід роботи у Польщі за останні 5 років. Це були мешканці чотирьох українських прикордонних міст: Львова, Луцька, Тарнополя та Івано-Франківська. Усього було опитано 400 респондентів методом індивідуальних глибинних інтерв'ю (ІДІ). Максимальна помилка виміру для всієї вибірки N=400 становить +/- 4,9%. Опитування працівників проводились у період з 30 січня по 12 лютого 2023 року.

Раніше ми писали про те, як відрізняються заробітні плати на десять найпопулярніших вакансій у Польщі та Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі