Бойовики російсько-окупаційних військ у суботу, 25 липня, 15 разів обстріляли українських військових в Донбасі. Втім, на ділянках відповідальності переважної більшості підрозділів зберігалася тиша.
У більшості випадків обстріли здійснювалися зі стрілецького озброєння, гранатометів і 82-мм мінометів. В окремих випадках окупанти застосовували міномети калібру 120 мм. Ворожий вогонь зафіксовано поблизу Кримського, Причепилівки, Попасної, Троїцького, Новозванівки, Новоолександрівки, Оріхового, Авдіївки, Невельського, Лебединського, Опитного та Водяного.
«Завдяки належній організації роботи командирів усіх рівнів, втрат серед особового складу немає. [...] Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил повністю контрольована», - повідомили у штабі ООС.
Українські військові розпочали підготовку до чергового повного та всеосяжного режиму припинення вогню, який має розпочатися о 00:00 у понеділок, 27 липня. Відповідне рішення 22 липня ухвалила Тристороння контактна група у Мінську.
Зазначимо, усі попередні спроби домогтися сталого режиму тиші в Донбасі зазнали невдачі – бойовики відкривають вогонь за кілька годин після початку дії перемир’я. Найбільше режим тиші протримався одну добу, і був порушений противником.
«За масштабом подібних заходів не було за весь період проведення АТО та ООС. Україна, як демократична держава, яка суворо дотримується усіх міжнародних домовленостей, зокрема й, домовленостей з РФ, передбачених Мінськими угодами, вживає усіх необхідних заходів задля належного контролю за припиненням вогню й на сьогодні», - додали військові.
Додатковий контроль за підрозділами, які виконують бойові завдання на передовій, здійснюватимуть офіцери із досвідом участі у миротворчих операціях.
Водночас режим припинення вогню не забороняє Об'єднаним силам давати відсіч ворогу у разі наступу, проведення диверсійно-розвідувальних операцій чи вчинення дій, які загрожують життю і здоров’ю українських військових чи мирних мешканців.
«Збройні сили України готові дати належну відсіч противнику у разі порушення домовленостей, для чого в Командуванні Об’єднаних сил створені відповідні додаткові резерви», - йдеться у повідомленні.
Військові запевнили: Збройні сили України завжди готові виконувати завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, захистити мир і спокій простих українців.
Нагадаємо, 22 липня сторони Тристоронньої контактної групи на переговорах щодо Донбасу домовилися про повне припинення вогню з 27 липня.
Також на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території Донбасу. Відповідні заходи узгоджені Україною та Росією і підтримані ОБСЄ.
Заходи передбачають заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, застосування будь-яких літальних апаратів, ведення снайперського вогню тощо.
Запровадженню чергового перемир’я передував цинічний обстріл бойовиками евакуаційної групи, яка намагалася забрати тіло розвідника Дмитра Красногрудя, який підірвався на вибуховому пристрої. Під ворожим вогнем загинув бойовий медик Микола Ільїн, який намагався витягнути пораненого розвідника Ярослава Журавля. Сам Журавель помер за чотири дні – бойовики не дали забрати пораненого із «сірої зони» під Зайцевим.