Шанси на припинення вогню після нового перемир’я в Донбасі набагато вищі — заступник голови української делегації

Поділитися
Шанси на припинення вогню після нового перемир’я в Донбасі набагато вищі — заступник голови української делегації "Може бути загальне порушення перемир'я, з масштабними бойовими діями, а можуть бути окремі епізодичні порушення" © Політична партія «Слуга Народу»
«Є шанс, що це перемир'я буде підтверджено на найвищому рівні, мова про нормандський формат. Це додає йому політичної і дипломатичної ваги».

Українська сторона вважає, що наразі шансів на припинення вогню в Донбасі після нового перемир’я набагато більше, ніж було до цього. Таку думку висловив заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську, народний депутат Олександр Мережко, пише «РБК Україна».

"У нього не такий абстрактний, загальний характер, як у попередніх. Крім того, є шанс, що це перемир'я буде підтверджено на найвищому рівні, мова про нормандський формат. Це додає йому політичної і дипломатичної ваги, порушити його буде набагато складніше, і порушення будуть мати наслідки для порушника", - сказав Мережко.

За його словами, нову угоду підтримали вже Німеччина, ОБСЄ та ООН.

Мережко відзначив, що на перших етапах ще можливі епізодичні порушення перемир'я.

"Може бути загальне порушення перемир'я, з масштабними бойовими діями, а можуть бути окремі епізодичні порушення. І на перших порах такі окремі порушення можуть траплятися, але нас цікавить загальна підтримка режиму припинення вогню, яке вимагає певного часу і дисципліни з боку, перш за все, російських окупаційних військ на Донбасі", - зазначив Мережко.

Він також додав, що Німеччина та Франція зараз вже більше слідкують за дотриманням мінських домовленостей.

"Франція і Німеччина більш ретельно дивляться на цей процес і оцінюють, хто дійсно сумлінно зацікавлений в реалізації Мінських угод, а хто веде себе недобросовісно, хоче їх зірвати, звинувативши іншу сторону. Вони спостерігають і будуть робити відповідні висновки", - підсумував Мережко.

9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі