ТКГ не погодила дату чергового перемир'я в Донбасі

Поділитися
ТКГ не погодила дату чергового перемир'я в Донбасі Переговори в Мінську завершилися нічим © Павло Жебрівський
У Мінську погодилися продовжити "літнє перемир'я", за час якого загинули понад 40 українських військовослужбовців.

Учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську 18 грудня не погодили дату чергового режиму припинення вогню, але домовилися про продовження оголошеного в липні так званого "річного перемир'я", за час якої в зоні проведення операції Об'єднаних сил загинули 41 український військовослужбовець і один мирний житель.

"Сьогодні ми хотіли отримати запевнення в тому, що буде оголошено нове перемир'я. Разом із тим, було прийнято рішення, що давайте продовжуватимемо те перемир'я, яке було оголошено в липні", - розповів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі телеканалу "Україна 24" увечері в середу.

"Хочу нагадати, що 40 людей загинули під час цього перемир'я", - зазначив голова МЗС.

У свою чергу, представник Росії в ТКГ Борис Гризлов повідомив журналістам, що сторони підтвердили прихильність "до виконання всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню, згідно з заявою сторін про запровадження безстрокового режиму припинення вогню від 17 липня".

Він також дорікнув українській стороні про відмову обговорювати розведення на всій лінії розмежування. Хоча на нормандському саміті йшлося про три нові ділянки розведення сил і засобів.

Також у Мінську не змогли домовитися про обмін у форматі "всіх на всіх", так як бойовики відмовилися погоджувати списки утримуваних осіб.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі