Українські школярі не завжди можуть об’єднати математику «практичну» та «класичну» – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські школярі не завжди можуть об’єднати математику «практичну» та «класичну» – експерт
Практичні завдання на ЗНО мають стати «маячком» для вчителів і  авторів підручників.

Основні новації в тесті з математики на зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) очікуються у 2021-му році, розповів ZN.UA в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко. 

«Основні новації в тесті з математики очікуються у 2021-му році. Буде введено дворівневий тест із математики: поглибленого рівня для тих, кому математика потрібна для вступу, і базового рівня – для решти», - зазначив він.

За словами фахівця, нинішнього року новація була лише одна, вона полягала в тому, що у завданнях на визначення відповідності практикувалося встановлення відношення трьох елементів до п’яти, а раніше було – трьох до чотирьох, тобто на три запитання – чотири варіанти відповіді.

Таким чином, підібрати правильну відповідь методом виключення не вийде, адже тепер з’являються два зайвих варіанти.

На думку Бойка, завдання базового тесту з математики мають бути легшими для абітурієнтів, ніж завдання поглибленого. Водночас не все залежить саме від УЦОЯО.

«Ви пам’ятаєте, в тестах минулого року була задача на три дії про відвідувача поштового оператора, якому потрібно було вибрати найоптимальнішу комбінацію пакунків, щоб якнайдешевше коштувало загальне відправлення. Виявилося, переважна більшість наших абітурієнтів готова була платити 300 гривень, замість того щоб запакувати посилку оптимальніше й заплатити 240 гривень», - розповідає Бойко.

Нинішнього року теж була задача практичного змісту, пов'язана з орендою автомобіля. Судячи з відгуків, які є вже зараз (основна сесія ЗНО розпочалася 25 червня і триватиме до 17 липня, вже відбулися тестування з математики та української мови), українські абітурієнти готові замість 960 гривень, які виставила б їм компанія з прокату автомобілів, платити 2 500 з власної кишені, бо вони так порахували.

Такий результат свідчить про вічну проблему шкільної математики: математика – окремо, десь у підручниках, а життя окремо, погоджується експерт: «Так. Я вам скажу, що вже десь із сьомого класу паралельно в голові дитини живе математика практична і математика класична», - наголошує він.

Тому важливо, що на ЗНО з’являються завдання практичного змісту, бо школа підлаштовується під тести, це такий «маячок» для вчителів і авторів підручників-посібників, зі свого боку зазначає оглядач відділу освіти і науки ZN.UA Оксана Онищенко.

Про те, що нового було в нинішніх тестах; чи правда, що цього року тестові бали абітурієнтам виставлятимуть поблажливіше, ніж зазвичай; чому проста задача про оренду авто викликала труднощі та інші важливі питання ЗНО-2020 читайте у статті Оксани Онищенко «Керівник центру тестування Валерій Бойко: «Дітей, які цього року наберуть 200 балів на ЗНО, може виявитися значно більше, ніж торік».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі