У соціальній мережі Facebook стартував флешмоб працівників медзакладів на підтримку вакцинації українських громадян від коронавірусної інфекції з тегом #ялікарявакцинуюсь.
Так, лікарка акушер-гінеколог Вікторія Шоломицька вважає, що вакцинація від COVID-19 може запобігти зараженню оточуючих.
«Я хочу отримати вакцину. Мені пощастило - я не хворіла. Багато моїх пацієнток перенесли COVID, частина з них - у важкій формі, і вони мали віддалені ускладнення. Я знаю... знала особисто двох людей, які померли... Я хочу отримати вакцину! Я не хочу наражати на небезпеку людей, які мене оточують», - наголосила вона.
Керівник напрямку сімейної медицини в Медичному будинку Odrex Наталія Вільнер переконана в безпечності щеплень і закликає українців не слухати противників вакцинації.
«Вакцинація - найефективніший спосіб боротьби з інфекційними захворюваннями. Особливо для тих, що досі не мають специфічного лікування. Вакцинація безпечна. Набагато безпечніше самого захворювання Covid. Так, є більш ефективні вакцини. Але друга хвиля не чекатиме, поки до України дійде Phizer... Тож робимо наявне і будемо здорові!» - зазначила вона.
Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Олена Колоденко також підтримує масову вакцинацію від коронавірусу, виклавши в соцмережі фото з введенням вакцини.
«Нарешті довгоочікувана вакцинація лікарів від COVID-19 в м. Одеса стартувала 25.02.2021. Мобільна бригада КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги No. 3 »Одеської міськради отримала першу дозу вакцини!» - з радістю повідомила вона.
#Ялікарявакцінуюсь Я Щодня контакт з великою кількістю пацієнтів. Мої колеги насміхаються наді мною, говорять, что я...
Опубліковано Вікторіей Шоломіцькой Неділя, 28 лютого 2021 р
Нагадаємо, 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Перша партія щеплень від коронавірусної інфекції становить 500 тисяч доз. Крім того, в Україні зареєстрована американська вакцина Pfizer. Препарат постачатиметься у межах європейської ініціативи COVAX, яка підтвердила постачання перших 117 тисяч доз. За словами голови МОЗ, Україна очікує постачання китайської вакцини від коронавірусу Coronavac компанії Sinovac до 6 березня. Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.
За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусуа зробила 3 141 людина. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, до кінця року вакцинуватись зможуть всі бажаючі. Станом на 1 березня 2021 роки кількість вакцинованих зросла до 4905 осіб.
Раніше Степанов заявив, що МОЗ планує до кінця тижня почати робити по 10-11 тисяч щеплень від коронавірусу щодня, а до літа планується збільшити кількість вакцинацій до 5 млн щеплень на місяць. Однак під час вакцинації у деяких людей з'явились несприятливі наслідки у вигляді побічних реакцій.
Про ризики вакцинації від коронавірусної інфекції читайте в статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».