На прес-конференції у Києві у вівторок, 28 серпня, Труба розповів про те, що народний депутат також брав участь у конкурсі на посаду директора та заступників директора ДБР, директорів територіальних органів і керівників підрозділів центрального апарату відомства, але не пройшов.
У травні він звернувся до суду з позовом про порушення конкурсною комісією його прав. "Позивач просить суд визнати протиправними дії відповідної комісії щодо розгляду кандидатури, проведення рейтингового голосування, відбору та внесення подання прем'єр-міністрові про призначення Романа Труби на посаду директора ДБР", - повідомили в суді.
Нагадаємо, 16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директором ДБР Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко. 22 листопада президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Труби.
18 липня зовнішня комісія завершила конкурс на зайняття керівних посад у ДБР. Роман Труба звернувся до директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника з проханням провести перевірку 27 кандидатів, рекомендованих до призначення після проведення конкурсу.
Як пише у своїй статті для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Лємєнов, посади в ДБР розподілилися між групами Авакова, Грановського і Пашинського.
Активісти вивчили перелік обраних кандидатів і зібрали факти з відкритих джерел, що формують їхній "репутаційний шлейф". Докладніше – у матеріалі Олександра Лємєнова "ДБР: "теплові пастки" і політичні договорняки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".