Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань (ДБР), повідомляє прес-служба глави держави.
Під час зустрічі Порошенко привітав Трубу із завершенням процедури конкурсного відбору на посаду керівника Бюро.
"Це надзвичайно відповідальна посада. Це частина моєї реформи органів прокуратури", - сказав президент.
Він також зазначив, що згідно Конституції, ще з 1996 року прокуратура повинна була бути позбавлена функцій слідства: "Фактично 21 рік тривав цей процес приведення прокуратури до європейських стандартів".
"Я абсолютно переконаний, що ви забезпечите повну незалежність Державного бюро розслідувань", - заявив президент. Він додав, що створені всі умови для незалежності директора відомства.
Президент також зазначив, що крім призначення керівника ДБР, конкурсна комісія рекомендувала й кандидатів на посади заступників керівника.
"Щиро бажаю, щоб ця реформа, яку я ініціював, дійсно мала ключовий показник - довіра людей. Щоб ті, хто вчинили злочини, були покарані. Щоб ніяких політичних, економічних або інших причин порушувати або закривати справу у нас не було. І що ці справи, потрапивши у нову судову систему, приведуть злочинців у в'язниці, а чесна людина зможе точно розраховувати на те, що її права будуть захищені", - сказав Порошенко.
У свою чергу, Труба зазначив: "Для мене велика честь і висока довіра очолити новостворений правоохоронний орган".
Він також додав, що у той же час це є великим викликом - відновити довіру українців до правоохоронної системи.
Як відомо, 12 листопада 2015 року Верховна Рада прийняла закон про Державне бюро розслідувань.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія директором ДБР обрала Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко. Зазначимо, що за інформацією DT.UA, саме секретар РНБО Олександр Турчинов погоджував із президентом Петром Порошенком кандидатуру Романа Труби у зв'язку із дискредитацією "кандидата від Банкової" Олексія Горащенкова.
Детальніше про результати відбору керівництва ДБР і його політичні наслідки читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: незалежному органу - залежне керівництво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Зазначимо, що ДБР - це надпотужний правоохоронний орган, який налічуватиме в штаті до 1,5 тис. співробітників і покликаний розслідувати злочини посадових осіб найвищого рівня - екс-президентів, членів уряду, керівників відомств, а також правоохоронців і суддів, - крім тих правопорушень, які підслідні НАБУ. Також до бюро будуть належати військові злочини, які зараз розслідуються підлеглими Анатолія Матіоса.
Після створення бюро фактично отримає слідчі функції, які впродовж 20 років виконувала Генеральна прокуратура. Детальніше про проблеми зі створенням ДБР читайте в статті Олександра Леменова "Державне бюро очікувань: два роки в безодні".