У прес-службі Ради національної безпеки і оборони стверджують, що секретар РНБО Олександр Турчинов не чинив жодного впливу на голосування конкурсної комісії щодо обрання керівництва Державного бюро розслідувань.
"Секретар РНБО України ніколи і жодним чином не впливав на рішення комісії, яка обирала керівництво ДБР, і навіть не знайомий з переважною більшістю її членів", - сказано у прес-релізі РНБО, поширеному ввечері в п'ятницю, 17 листопада.
Поширену інформацію про те, що Турчинов впливав на результати голосування, зокрема сприяв обранню Романа Труби на посаду директора ДБР у РНБО назвали "маніпуляціями, не підтверджені жодними фактами, що мають на меті дискредитацію і приниження нового державного органу, який повинен стати головним інструментом держави у боротьбі зі злочинністю".
У РНБО підкреслили, що з кандидатів на посаду директора ДБР Турчинов особисто знайомий лише з головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом. Щодо інших претендентів секретар РНБО "не має достатньої інформації, щоб надавати оцінки або рекомендації".
"Секретар РНБО України вважає важливим реформування правоохоронної системи, створення і становлення ДБР як професійного і незалежного інституту. Давати оцінку керівникам нової структури можливе лише виключно за результатами їх роботи", - підсумували в РНБО.
Зазначимо, що за інформацією DT.UA, саме секретар РНБО Олександр Турчинов погоджував із президентом Петром Порошенком кандидатуру Романа Труби у зв'язку з дискредитацією "кандидата від Банкової" Олексія Горащенкова.
"За нашою інформацією, Роман Труба є кумом співробітника прокуратури Ігоря Щербини... Щербина знайомить Трубу, як потенційного кандидата на керівні посади в ДБР, із впливовим народним депутатом від "Народного фронту" Сергієм Пашинським. Останній, у свою чергу, вустами секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова погоджує кандидатуру Романа Труби із президентом Петром Порошенком. Як наслідок - нікому не відомий кандидат вийшов на перші позиції в конкурсі, обійшовши Анатолія Матіоса і Ольгу Варченко", - пише у своєму матеріалі для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Леменов.
Як повідомлялося, 16 листопада були оголошені результати конкурсу на посаду директора Державного бюро розслідувань та двох його заступників. Згідно з рішенням конкурсної комісії, яка складається з представників президента, Кабміну і Верховної Ради директором ДБР став колишній працівник прокуратур Роман Труба. Його першим і другим заступниками будуть співробітник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України (так званий "департамент Кононенка-Грановського") Ольга Варченко і екс-заступник прокурора Києва Олександр Буряк.
Детальніше про результати відбору керівництва ДБУ і його політичні наслідки читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: незалежному - органу залежне керівництво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".