Колишній працівник прокуратури Роман Труба, якого конкурсна комісія обрала директором Державного бюро розслідувань, спочатку висував свою кандидатуру лише на посаду заступника голови ДБР.
Однак у протоколі комісії від 14 листопада Труба вже фігурує як претендент на посаду керівника відомства.
Це свідчить про те, що він написав нову заяву вже під час проведення конкурсу. Крім нього це зробили також ще ряд кандидатів: Рома Голобутовський, Георгій Вусатий, Олександр Чурсін і Володимир Трофименко, пише у своєму матеріалі для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Леменов.
У той же час, ряд кандидатів, зокрема народний депутат від БПП Юрій Македон, висловили обурення цим фактом, оскільки "ніхто з конкурсної комісії не попереджав про можливість в ході конкурсу "перевзутися" і претендувати на посади, які не фігурують у первинній заяві на участь".
"Подібний факт, разом з іншими процесуальними порушеннями, наприклад проведення повторної співбесіди перед прийняттям остаточного рішення, може дати підстави для судового оскарження результатів конкурсу", - зазначає автор.
Як повідомлялося, 16 листопада були оголошені результати конкурсу на посаду директора Державного бюро розслідувань та двох його заступників. Згідно з рішенням конкурсної комісії, яка складається з представників президента, Кабміну і Верховної Ради директором ДБР став колишній працівник прокуратур Роман Труба. Його першим і другим заступниками будуть співробітник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України (так званий "департамент Кононенка-Грановського") Ольга Варченко і екс-заступник прокурора Києва Олександр Буряк.
Детальніше про результати відбору керівництва ДБУ і його політичні наслідки читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: незалежному органу залежне керівництво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".