У Степанова та підлеглих поки що немає статусу в справі щодо закупівлі вакцин від COVID-19 – Венедіктова

Поділитися
У Степанова та підлеглих поки що немає статусу в справі щодо закупівлі вакцин від COVID-19 – Венедіктова © Ліга.net
Генпрокурорка уникала відповіді на запитання, як далеко просунулося розслідування і чи є у слідства докази переплати.

Органи досудового розслідування ведуть декілька справ щодо закупівлі Україною антиковідної вакцини китайської компанії Sinovac Biotech з імовірною переплатою. У міністра охорони здоров'я Максима Степанова і його підлеглих процесуального статусу поки що немає, розповіла в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» генпрокурорка Ірина Венедіктова.

«По вакцинації і діяльності щодо закупівлі медичних препаратів загалом, зокрема цієї категорії (вакцини від COVID-19 - ред.), є декілька кримінальних проваджень в різних органах досудового розслідування. (...) Зокрема, розслідує НАБУ », - пояснила вона.

Говорити про те, як далеко просунулося розслідування, і чи є докази порушень при закупівлі, генпрокурорка відмовилася, пославшись на таємницю слідства. «Давайте почекаємо і подивимося, що скаже слідство», - запропонувала Венедіктова.

Відповідаючи на запитання, чи є у посадових осіб МОЗ, включно з міністром Степановим, процесуальний статус у справі, генпрокурорка сказала: «Процесуального статусу у них на сьогодні немає».

Венедіктова пообіцяла оприлюднити результати розслідування, щойно вони будуть у слідства.

Нагадаємо, 1,9 млн доз вакцини CoronaVac Україна законтрактувала в грудні 2020 року, за умовами контракту, ефективність препарату, яким вакцинуватимуть українців, має бути щонайменше 70%. Перша партія вакцини кількостю 215 тисяч доз прибула 25 березня.

Попри підписаний контракт, дата поставки першої партії препарату постійно переносилася. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов звинувачував у зриві вакцинації НАБУ, а також висловлював претензії до керівництва ДП «Медзакупівлі України», за заявою якого Антикорупційне бюро зареєструвало провадження про закупівлю вакцин з імовірною переплатою майже в 2 млн доларів. При закупівлі цієї партії МОЗ діяв в обхід профільного ДП, скориставшись послугами компанії-посередника.

Докладніше про те, як влада, вдаривши по НАБУ та Ситнику, уникає відповідальності за провал вакцинації, читайте у статті Алли Котляр «Запізнення ціною життя» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі