У МОЗ вирішили вивчити поширеність штамів коронавірусу серед українців

Поділитися
У МОЗ вирішили вивчити поширеність штамів коронавірусу серед українців © Elgin Community College
На важливості вивчення циркуляції штамів вірусу в країні українські науковці наполягали понад рік, але фінансування не виділяли.

Міністерство охорони здоров'я України на другий рік епідемії коронавірусу в країні планує провести серію епідеміологічних досліджень поширеності серед українців штамів і антитіл до COVID-19, повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова.

Дослідження проводитимуться спільно з Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко за участю Центру громадського здоров'я (ЦГЗ).

«Вчені інституту оцінять стан популяційного імунітету населення, визначать найбільш вразливі до інфікування групи, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику», - повідомила Шаталова на брифінгу 13 травня.

Дослідження проводитиметься у два етапи: під час польового сформовані медичні бригади проводитимуть опитування і братимуть зразки крові для тестів на наявність антитіл; на аналітичному заповнені анкети будуть опрацьовані, а статистичні результати - сформовані.

«Планується охопити близько дев'яти тисяч дорослих українців, що мешкають в усіх регіонах країни в населених пунктах з різною кількістю населення, різного віку і статі», - цитує заступника міністра «Інтерфакс-Україна».

Дослідження планують провести влітку, воно організовано у межах спільного проєкту МОЗ та Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».

Нагадаємо, 18 лютого науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ виступили із заявою, в якій наголосили на важливості вивчення мутацій коронавірусу в боротьбі з пандемією. В Україні цим поки що не займаються, попри наявність обладнання та фахівців.

Минулого літа Інститут спільно зі співробітниками ЦОЗ в Києві запропонували програму «Геномна епідеміологія SARS-CoV-2 в Україні», яку підтримали експерти МОЗ. Але програма не отримала фінансування від уряду.

Вважається, що головний наш захист від ковіду - антитіла. Але, виявляється, захищають від ковіду не вони. А що? Читайте в інтерв'ю Оксани Онищенко з патофізіологом Віктором Досенком для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі