У МОЗ розвіяли чутки про скасування програми медгарантій для лікарів

Поділитися
У МОЗ розвіяли чутки про скасування програми медгарантій для лікарів © Євген Малолетка/Bird in Flight
Сьогодні лише потрібно продовжити договори між лікарами та НСЗУ.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що фінансування медичної системи не збираються зупиняти з 1 січня. Про це він сказав під час останнього брифінгу. 

"Як ви знаєте, всі наші лікарні, у своїй більшості, фінансуються за програмою медичних гарантій, через Національну службу здоров’я України. Нова програма медичної гарантії стартує з 1 квітня. Зрозуміло, що у нас ще є 3 місяці, у який спосіб вони будуть фінансуватись", - заявив Степанов.

Він додав, що сьогодні лише потрібно продовжити договори між лікарами та НСЗУ, які вони підписували для отримання фінансування, аби ці договори діяли впродовж наступного кварталу. 

"У той же час, НСЗУ розробило якийсь дивний проект постанови, який, наприклад, передбачав скасування "ковідного" пакету для працівників екстреної медичної допомоги. Вважають, що вони забагато зараз отримують, і треба було скасувати, починаючи з 1 січня, цей "ковідний" пакет для працівників "швидкої". Або, наприклад, доплати, які були введені 1 вересня цього року - ті доплати, які були зроблені Президентом України, і урядом, за нашим поданням... щодо підвищення заробітної плати нашим медпрацівникам", - зазначив міністр.

Степанов пояснив, що йдеться про 3,5 тис. грн для 2,5 тис. медичних сестер та про 1,250 тис. грн для молодшого медперсоналу. 

“У тому проекті постанови, який подали нам, ці доплати також не передбачались. Я, як міністр охорони здоров’я - категорично не можу це підтримати і внести як член українського уряду таку постанову на розгляд уряду. Саме тому я змусив все це переробляти, у тому числі у МОЗ, тому що НСЗУ не дуже хотіло все це переробляти саме у такий спосіб. Зараз відповідний проект постанови розроблений, направлений на погодження у міністерство… Впевнений, що колегами буде підтримано саме такий варіант. Потрібно продовжити всі договори з лікарнями до 31 березня наступного року з залишенням всіх пакетів, які у нас існують", - додав він.

У наступному році на Програму медичних гарантій (ПМГ) планують виділити 123 млрд грн. Так, на весь рік на лікування пацієнтів з COVID-19 в ПМГ передбачені тільки 14,5 млрд грн.

У НСЗУ відзначили, що бюджет в 123 млрд грн на медицину не дозволить ввести доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги. НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг по ранній діагностиці раку, які держава оплатить пацієнтам.

Детальніше про те, як за 29 років незалежності реформувалася медицина читайте в матеріалі "Від стін до якості: початок довгого шляху" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі