Брак фінансування медицини в Україні планують покрити грошима зі спецфонду

Поділитися
Брак фінансування медицини в Україні планують покрити грошима зі спецфонду
За словами Разумкова, обсяг коштів у спецфонді буде меншим, ніж в створеному цьогоріч "ковідному фонді".

Глава Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що кошти зі спеціального фонду в 2021 році підуть на боротьбу з COVID-19, фінансування вакцинації і на підвищення зарплат медикам, передає "Інтерфакс-Україна", посилаючись на телеканал "1+1".

"Додатково буде створюватися спецфонд, туди швидше за все за результатами першого кварталу будуть спрямовуватися кошти, які підуть на вакцинацію, підтримку медиків, в тому числі на збільшення їм заробітних плат", - зазначив спікер ВРУ.

За його словами, спочатку під час обговорення проекту держбюджету на 2021 щорічно створювати "окремий фонд" не планували, однак після консультацій з представниками фракцій, Кабмін змінив свою думку.

Створений фонд не буде називатися "коронавірусний" і обсяг коштів в ньому буде меншим, ніж в створеному в цьому році "ковідному фонді".

На початку листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні проект держбюджету на 2021 рік. Його підтримали 275 народних депутатів.

Однак, тоді в Міжнародному валютному фонді заявили про стурбованість дохідною та видатковою частиною бюджету на 2021 рік. За словами голови Комітету Ради з питань податкової та митної політики Данила Гетманцева, дефіцит бюджету, який нічим покривати, ставить під загрозу фінансову спроможність України.

26 листопада Кабмін ухвалив проект бюджету до другого читання. Того ж дня Мінфін повідомив про те, що провів успішні переговори з МВФ щодо держбюджету України на 2021 рік.

14 грудня парламентський комітет з питань бюджету затвердив проект держбюджету на наступний рік, підготований до другого читання. Документ під час засідання комітету підтримали представники фракцій “Слуга народу”, “Батьківщина”, ОПЗЖ та групі “За майбутнє”.

15 грудня Рада схвалила державний бюджет на 2021 рік.

Про те, чи стане держбюджет бюджетом можливостей для розвитку, читайте в статті   Юлії Самаєвої   " Про недоліки планування і ризики виконання ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі