Міністерство охорони здоров'я України розробило концепцію «карантину вихідного дня» і пропонуватиме уряду ввести нові обмеження.
«Ми пропонуватимемо жорсткий карантин вихідного дня - з 00:00 суботи до 00:00 понеділка в країні працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки», - заявив голова відомства Максим Степанов на брифінгу 9 листопада.
Кафе та ресторани в ці дні працюватимуть лише «на винос», торгово-розважальні центри - зачинятись.
«Все інше, зокрема, заклади громадського харчування працюватимуть лише на винос, ТРЦ ми рекомендуємо закривати, не проводити заходи», - додав він.
Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. Відсьогодні в Україні діє нове карантинне зонування - міст і районів у «жовтій» і «зеленій» зонах більше немає.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.