У МОЗ пояснили, які вакцини підходять для ревакцинації від ковіду

Поділитися
У МОЗ пояснили, які вакцини підходять для ревакцинації від ковіду © Київська міська державна адміністрація
Зробити бустерну дозу вакцини потрібно за півроку після другого щеплення.

Цього місяця всі українці віком від 18 років отримали можливість пройти ревакцинацію від коронавірусу. Зробити бустерну дозу можуть усі охочі, незалежно від того, якими вакцинами було зроблено перші два щеплення.

Третє щеплення також можна зробити будь-якою зареєстрованою в Україні вакциною, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на наказ Міністерства охорони здоров'я «Про введення в дію рішення оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію щодо поширення інфекційних хвороб, яких можна запобігти шляхом вакцинації» (немає у вільному доступі на сайті міністерства).

Бустер або третя доза – у чому різниця: захист людини, яка пройшла повний курс вакцинації від коронавірусу, з часом слабшає; що особливо небезпечно за умов швидкого поширення штаму «Омікрон». А бустерна доза (ревакцинація) дозволяє «оновити» та посилити захист організму.

Третя доза потрібна не всім, а лише людям із ослабленим імунітетом (наприклад, на тлі хронічних захворювань). У них перші дві дози вакцини можуть не сформувати надійний захист від вірусу.

Коли колоти бустерну дозу: за шість місяців після другого щеплення.

Схвалені вакцини: AstraZeneca (включно з Covisgield та AstraZeneca-SKBio), Sinovac Biotech, Pfizer, Moderna та Jonson&Jonson.

Яка вакцина краща: у наказі МОЗ не зазначена пріоритетність вакцин для ревакцинації. Кожна із зареєстрованих вакцин має власні переваги та недоліки, але головний плюс усіх без винятку – перешкоджання важкій формі перебігу ковіду, зниження ризику госпіталізації і смерті.

Ревакцинацію в Україні вже пройшли понад 113 тисяч людей, повідомили у МОЗ. Бустер вакциною CoronaVac отримали 532 особи, вакциною Pfizer/Comirnaty – 103 490 осіб, вакциною AstraZeneca - 608 осіб, вакциною Moderna – 8 930 осіб.

Після отримання бустерної дози потрібно оновити сертифікат COVID-сертифікат.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі