Темпи вакцинації від коронавірусу в Україні залишаються доволі низькими, порівняно з іншими країнами Європи. Якщо в країнах ЄС щеплено 70% дорослого населення, в Україні – лише 4%. Як у МОЗ планують поліпшувати ситуацію з вакцинацією, «Українській правді» розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін.
«За останні кілька місяців ми дуже наростили наші потужності: якщо за травень було зроблено 409 тисяч щеплень, то у червні – 1,5 мільйона, за липень, а він ще не закінчився – понад 2 мільйона. Зараз інфраструктура і система наздоганяє те, що було втрачено (за перші місяці кампанії – ред.). І ми все ж розраховуємо на те, що попри незначне відставання, нам вдасться до кінця літа вакцинувати 5 мільйонів людей», - розповідає Кузін.
Як і прогнозували експерти Київської школи економіки (KSE), пришвидшити темпи вакцинації допомогли поставки великих партій вакцин, більшість з яких припала на травень–липень.
На думку головного санлікаря, пришвидшенню темпів сприяє й відкриття більшої кількості центрів вакцинації.
«Якщо раніше ми працювали на 10-15 центрах масової вакцинації, зараз їх біля 200. Пункти щеплень, яких раніше було декілька сотень, а зараз їх майже 2 тисячі. Ще минулого тижня за день робили 70-80 тисяч щеплень, зараз – 100-120. Ми знаємо, що система, інфраструктура готова і може провести таку кількість щеплень», - зазначив він.
Станом на 29 липня, в Україні щеплено від коронавірусу 3 350 502 людини, з них отримали одну дозу – 3 350 500 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 874 958 осіб (із них двоє осіб отримали першу дозу за кордоном).
Кузін закликав українців вакцинуватись, адже восени очікується новий спалах коронавірусної хвороби: «Зараз кожна людина має вакцинуватись, щоб мати захист перед осіннім піком захворюваності. Це дуже важливо».
Нагадаємо, 20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.
На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.