В Україні від COVID-19 вакцинують удесятеро повільніше, ніж в інших країнах Європи – KSE

Відео
Поділитися
Ситуація має покращиться у червні, після травневих поставок антиковідних вакцин.

Темпи вакцинації від коронавірусу у світі прискорюються, на сьогодні щеплення отримали 787 млн осіб, кожна десята людина захищена від COVID-19 бодай однією дозою, повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганіченко.

В Європі кожен третій житель вже вакцинувалася від ковіду бодай однією дозою. В Україні ж темпи вакцинації залишаються доволі низькими - удесятеро повільнішими, ніж в середньому в країнах Європи.

«Плюс 62 млн осіб за останній тиждень, і вже 10% всього населення світу вакциновано, принаймні, однією дозою. Тобто кожна десята людина в світі вже вакцинована однієї дозою. Це дуже непоганий показник, особливо, якщо порівнювати з Україною, в якій нині цей показник становить 2,6%, тобто в чотири рази менше, ніж у середньому в світі», - зазначив він на онлайнпрезентації результатів аналізу поточної ситуації і моделювання розвитку пандемії.

В Україні ж ситуація зі швидкістю вакцинації залишається незмінною - за тиждень темпи дещо знизилися, вийшовши на квітневе плато в 10-12 тисяч щеплень в добу. Реальні можливості вітчизняної медичної системи набагато вищі - 70 тисяч осіб на добу.

Основна причина ситуації, що склалася - брак вакцин від коронавірусу, цитує Ганіченко «УНІАН». «Чому у нас такий низький рівень вакцинації? Основна причина - це брак вакцин. Минулого тижня ми говорили про те, що тільки 15% всіх завезених вакцин в Україні залишилися», - додає він.

Зараз ситуація значно покращилася. Протягом останнього тижня, за словами експерта, Україна отримала стільки ж вакцин, скільки отримала за весь час щеплювальної кампанії. На його думку, це має прискорити темпи вакцинації вже з червня.

«Ми очікуємо, що темпи вакцинації можуть відчутно зрости найближчим часом. В Україні наявних вакцин стільки ж, скільки введено доз за весь час кампанії з вакцинації: 1 млн доз вакцин було введено і приблизно 1 млн ще залишається»- підсумував аналітик.

Нагадаємо, цього місяця Україна отримала нову партію вакцини Pfizer/BioNTech - майже 120 тисяч доз, а також чергову партію вакцини CoronaVac обсягом 500 тисяч доз. До кінця місяця наша країна має отримати ще 350 тисяч доз вакцин від європейського механізму COVAX.

Після початку вакцинації серед побічних ефектів векторних вакцин Johnson&Johnson та AstraZeneca почали реєструвати тромбози. Через страх багато людей почали відмовлятися від вакцинації. Чи варто нехтувати щепленням, пояснює доктор біологічних наук Оксана Півень у статті «Чи варто відмовлятися від вакцинації через страх тромбозів?» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі