Повний і всеосяжний режим припинення вогню в районі проведення операції Об'єднаних сил може бути реалізований лише за умови дотримання домовленостей учасників Тристоронньої контактної групи, констатували Міністерстві оборони України.
У відомстві запевнили, що Збройні сили України «дотримуватимуться досягнутих політичних домовленостей, і діятимуть у відповідності до міжнародних миротворчих практик». При цьому ЗСУ будуть також готові придушувати активність супротивника, спрямовану на зрив перемир'я і таку, що створюватиме загрозу життям людей і об'єктам інфраструктури.
«Збройні сили України готові дати належну відсіч противнику в разі порушення домовленостей, для чого Генеральним штабом створено відповідні додаткові резерви», - підкреслили в Міноборони.
«В ефективній реалізації домовленостей, що набирають чинності з 27 липня, зацікавлені всі, хто бажає миру і територіальної цілісності нашої країни. Українські воїни є і будуть на передовій, де кується наша спільна перемога. Вони докладуть всі зусилля для реалізації мирних планів політичного керівництва України», - підсумували в міністерстві.
Як повідомлялося, 22 липня учасники Тристоронньої контактної групи погодили черговий режим повного припинення вогню з 00:01 27 липня. Заходи передбачають заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, застосування безпілотників, ведення снайперського вогню тощо.
26 червня 2019 року українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада проходило розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.
Однак після відведення ЗСУ вогнева активність бойовиків лише зросла. За перші півтора місяці 2020 року противник майже 150 разів застосував ствольну артилерію і важкі міномети, витративши близько 1,5 тис. боєприпасів.
Уранці 18 лютого бойовики прикриттям артилерії намагалися вчинити прорив через лінію розмежування поблизу Золотого на Луганщині, а ворожі ДРГ штурмували спостережний пост "Лазня". Всього ворог випустив понад 400 артилерійських снарядів і мінометних мін.
У березні противник розстріляв з ПТРК чотири вантажівки ЗСУ, убивши чотирьох і поранивши 18 українських військовослужбовців. З початку року зоні ООС загинули 40 українських бійців.
Детальніше про ситуацію в зоні ООС і сценарії її розвитку читайте в матеріалах Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" і "Шлях війни" у ZN.UA".