У КМДА розповіли, коли у столиці можуть посилити карантинні заходи, і що заборонять

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У КМДА розповіли, коли у столиці можуть посилити карантинні заходи, і що заборонять © thepage.ua
Нині епідситуація у місті є складною, але не критичною, вважає заступник голови держадміністрації Микола Поворозник.

Наскільки важкою є епідемічна ситуація в Києві, який нещодавно потрапив до «червоної зони» карантину, і чи посилюватимуть  у місті коронавірусні обмеження, ZN.UA запитало у першого заступника голови КМДА Миколи Поворозніка.

Запитання: Якою є ситуація з госпіталізаціями в Києві на сьогодні?

«Я точно бачу ситуацію складною, але на сьогодні не критичною. Враховуючи заходи, які ми вживаємо протягом останніх двох тижнів», - каже заступник голови КМДА.

За його словами, у Києві  збільшено койковий фонд і кисневий потенціал.

«Насправді за той час, що вже пройшов, ми трошечки передихнули з кінця минулого року. Було зроблено достатньо багато. Ми дуже багато розвели кисню, дуже багато запасли ємностей з киснем і тому подібне», - додає посадовець.

Як приклад він наводить лікарню №4, яка стала фактично інфекційним шпиталем і за день використовує стільки кисню, скільки раніше за цілий рік.

«Ми додали минулого тижня більше 500 ліжок. Цей тиждень буде так само. Ми максимально концентруємо їх в тих лікарнях, де уже ми приймали хворих на ковід, оскільки там є навчені вже на сьогоднішній день бригади, які можуть надати кваліфіковану допомогу хворим», - продовжує співрозмовник.

На сьогодні по Києву є 5 557 ліжок для хворих на коронавірус. З них 4 342 обладнані киснем (78% від загальної кількості): близько тисячі концентраторів, решта – розведений потоковий кисень. Місто також має майже 600 апаратів ШВЛ. Станом на 23 березня середньодобове заповнення лікарень ковідними пацієнтами за сім днів становило 135 ліжок.

«Ми, до речі, виділили додатково 23 мільйони гривень на першочергові потреби, які сьогодні-завтра потрібні будуть всім лікарням, де приймають хворих. Це стосується кисню, екранів для реанімацій і апаратів для штучної вентиляції легенів», - наголошує Поворозник.

У лікарнях зараз лежить 4 565 пацієнтів (на 5 557 ліжках). З них близько 70% кисневозалежних – 3 206 хворих. У важкому стані – 2 699 пацієнтів, в реанімації – 239, на ШВЛ – 49, на неінвазивній вентиляції легенів – 2 074 пацієнти.

Запитання: Сьогодні на брифінгу мер Віталій Кличко сказав, що ситуація складна, і можуть бути вжиті більш жорсткі карантинні заходи. Які і за яких умов?

«Якщо ми протягом тижня щонайменше не побачимо динаміки в скороченні захворюваності, у нас не лишиться іншого виходу. У нас є дві великих складових. Перша й найбільша – це транспорт. І перебування дітей в молодших школах та дитячих садках. Ми поки що плануємо, що з понеділка (з 29 березня) 1-4 класи ідуть до школи. Але якщо у нас динаміка протягом тижня, наступного тижня, не зміниться, у нас не буде іншого виходу, як закривати і дитячі садки і школи, і обмежувати транспорт», - пояснює він.

Отже, варіант переходу на спецрейси і спецперепустки, як було в локдаун минулої весни, цілком можливий. За словами Поворозника, іншого виходу немає, хоча ситуацію з транспортом місцева влада «якраз найбільше відстоювала, бо, виходячи з практики минулого року, розуміла, як має працювати транспорт».

«Тобто робити карантинні заходи більш жорсткими доведеться у тому випадку, якщо на наступному тижні ситуація залишиться такою, як є сьогодні, або погіршиться. Особливо щодо госпіталізацій. В минулому році рівень госпіталізацій у нас був, можливо, трошки менший, ніж на сьогодні. Але такої кількості важких, киснезалежних хворих у нас не було. Сьогодні це найбільша проблема», - каже посадовець.

Самі перевізники просять владу офіційно заборонити їм працювати в карантин, оскільки перевозити невелику кількість сидячих пасажирів невигідно (згідно з вимогами карантину, у салоні має бути заповнено лише 50% сидячих місць).

Крім того, водії кажуть, що втомились сперечатися з пасажирами без масок, за добу вони отримуються близько 100 протоколів щодо порушення правил карантину на 17 тисяч гривень.

Деякі лікарі вважають, що переводити початкову школу на дистанційне навчання потрібно вже сьогодні, оскільки британський штам коронавірусу, який вже циркулює по території України, є більш агресивним і більше вражає дітей.

«Я чи Віталій Володимирович не приймаємо рішення особисто – вести дітей до школи чи ні. Є фахівці, є головний санітарний лікар, Держпродспоживслужба, медики. До всіх цих історій ми підходимо достатньо зважено, для того щоб знайти все-таки максимально комфортний для містян шлях. І минулого, і цього року ми старалися максимально лояльно – з одного боку, а з іншого – можливо, й жорстко, підходити до карантинних обмежень і часу їхньої дії», - відповідає заступник голови КМДА.

Попри перехід у «червону зону» люди все одно не дуже дотримуються карантинних заходів. Зокрема, дуже часто ігноруючи маски або носячи їх неналежним чином.  Ви плануєте сприяти поліції в дотриманні карантинних заходів?

«Ми хочемо, щоб поліція сприяла нам в першу чергу. А ми точно сприяємо поліції. У нас є порозуміння. Ми зараз в основному працюємо по транспорту. Сьогодні додаткова новина в частині про зобов’язання носити маски в червоній зоні, у нас не так давно був прийнятий Закон України про адміністративну відповідальність за недотримання масочного режиму щодо фізичних осіб. Все це комплекс заходів»,  - розповідає посадовець.

У КМДА закликають киян бути свідомими і самоорганізованими, аби не забувати, де і як носити маски. Водночас поліція налаштована достатньо рішуче для того, щоб забезпечити порядок і правопорядок у місті.

Запитання: Штрафуватимуть?

«Будуть, напевно. Якщо людина порушує Закон України», - підсумував співрозмовник.

У Києві карантин посилили за день до того, як комісія з ТЕБ та НС вирішила віднести місто до зони з найвищим рівнем епіднебезпеки. 

16 березня міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що у столиці за останніх півтора тижня число хворих на коронавірус та госпіталізованих збільшилося майже вдвічі. Також через погіршення епідситуації учні 5-11 класів Києва пішли на весняні канікули трохи раніше.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі