У Києві біля Центру вакцинації від COVID-19 утворилися кілометрові черги

Відео
Поділитися
У Києві біля Центру вакцинації від COVID-19 утворилися кілометрові черги © Скриншот из видео
Єдиний центр вакцинації на місто-мільйонник став червоним маркером чиновницького піару.

Вранці 5 червня біля будівлі Міжнародного виставкового центру в Києві, де знаходиться єдиний в місті центр вакцинації від коронавірусу, вишикувалися величезні черги. У натовпі перебувало близько 700-1000 осіб, соціальна дистанція не дотримувалася, маски були не у всіх.

«Час 10:20. У черзі близько 700-1000 чоловік. Скільки бригад сьогодні працює, не знаю. Минулої неділі працювало 16 бригад, вакцинували в суботу 1300 осіб, у неділю 2000 осіб. (...) На величезне місто з населенням під 4 млн осіб 1 центр вакцинації. Але чиновникам дуже зручно піаритися з промовами про «великі досягнення» », - пише в Facebook системний аналітик, автор ZN.UA Євген Істребін.

Згодом стало відомо: у МВЦ сьогодні працюють 24 бригади.

«Ми збільшили кількість щеплювальних  бригад з 16 до 24. Частина бригад вакцинуватиме тих, у кого є запрошення. А частина - тих, хто зареєстрований в «Дії», але запрошення не отримав (такі люди можуть вакцинуватися, відстоявши живу чергу - ред.) », - написав у Facebook перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У п'ятницю, 4 червня, вакцину від коронавірусу отримали 57 440 осіб, з них першою дозою щепили 53,7 тисячі, другою - 3,7 тисячі. Вакцинацією у 514 щеплювальних пунктах займалися 502 мобільні бригади.

Від початку кампанії щеплення отримали 1 177 373 українці, з них одну дозу - 1,7 млн, повністю імунізовані 145,7 тисячі. Загалом роблено 1 323 163 щеплення, до листа очікування записалися понад 635 тисяч осіб.

Нагадаємо, центри вакцинації населення від коронавірусу працюють у Києві, Одесі та Львові. Фахівці Київської школи економіки (KSE) повідомили, що темпи вакцинації від коронавірусу у світі прискорюються, щеплення отримали понад 787 млн осіб, кожна десята людина у світі та кожна третя – у Європі – захищена від COVID-19 щонайменше  однієї дозою. В Україні ж темпи вакцинації залишаються доволі низькими – удесятеро повільнішими ніж в середньому в країнах Європи.

Основною причиною такої  ситуації є брак антиковідних вакцин. На думку фахівців, після травневих поставок у червні кампанія з вакцинації в Україні має пожвавішати.

Після початку вакцинації серед побічних ефектів векторних вакцин Johnson&Johnson та AstraZeneca почали реєструвати тромбози. Через страх багато людей почали відмовлятися від вакцинації. Чи варто нехтувати щепленням, пояснює доктор біологічних наук Оксана Півень у статті «Чи варто відмовлятися від вакцинації через страх тромбозів?» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі