В Одесі у неділю, 30 травня, розпочав роботу Центр вакцинації від COVID-19, розташований на стадіоні юридичної академії, повідомляє пресслужба Одеської ОДА.
«Одеса приєдналась до трьох міст України, в яких відкрито Центри вакцинації від COVID-19. Центр вакцинації населення (ЦВН) на території стадіону Національного університету «Одеська юридична академія» працюватиме з 9:00 до 17:00», - йдеться у повідомленні.
За словами директорки Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталії Одарій-Захар'євої, щодня у центрі можуть робити 250-300 щеплень, для вакцинації тут використовують вакцину Coronavac, розроблену компанією Sinovac Biotech (КНР).
Щеплення отримуватимуть люди віком 60 років і старше, які попередньо були зареєстровані в листі очікування на порталі або в застосунку «Дія». Усі вони попередньо отримають дзвінок із пункту щеплення та будуть запрошені на вакцинацію на конкретний час.
Окрім Одеси, Центри вакцинації населення від коронавірусу працюють у Києві та Львові.
Фахівці Київської школи економіки (KSE) повідомили, що темпи вакцинації від коронавірусу у світі прискорюються, щеплення отримали понад 787 млн осіб, кожна десята людина у світі та кожна третя – у Європі – захищена від COVID-19 щонайменше однієї дозою. В Україні ж темпи вакцинації залишаються доволі низькими – удесятеро повільнішими ніж в середньому в країнах Європи.
Основною причиною такої ситуації є брак антиковідних вакцин. На думку фахівців, після травневих поставок у червні кампанія з вакцинації в Україні має пожвавішати.
Після початку вакцинації серед побічних ефектів векторних вакцин Johnson&Johnson та AstraZeneca почали реєструвати тромбози. Через страх багато людей почали відмовлятися від вакцинації. Чи варто нехтувати щепленням, пояснює доктор біологічних наук Оксана Півень у статті «Чи варто відмовлятися від вакцинації через страх тромбозів?» у ZN.UA.