Початкова вартість оцінки "доокупаційної шкоди" - 10 мільйонів російських рублів (понад 150 тисяч доларів).
За результатами оцінки депутати країни-окупанта мають намір "побачити порівняння соціально-економічного та законодавчого регулювання ключових сфер життя Криму за часів СРСР, у складі України та складі Росії", повідомляють "Крим.Реалії".
Заявки на тендер приймаються до 27 червня, переможця оберуть за підсумками конкурсу до 11 липня.
Раніше спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін запропонував за допомогою європейських структур зобов'язати Україну виплатити Криму "компенсацію" за "економічні втрати, які регіон зазнав, залишившись у складі України після розпаду СРСР". Їх у російській Держдумі "оцінили" у 1,5 трлн рублів (близько 23 млрд доларів).
У 2018 році Міжнародний арбітражний суд у Гаазі зобов'язав Росію виплатити українським компаніям, які втратили активи в Криму після його анексії РФ, 159 млн доларів. Країна-окупант участі у засіданнях суду не брала, традиційно пославшись на нібито "відсутність юрисдикції" у міжнародного арбітражу.
Нагадаємо, 16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум щодо статусу Криму. Президент Російської Федерації Володимир Путін за два дні оголосив про так зване "приєднання" українського півострова до РФ. Світова спільнота не визнала результати голосування на незаконному "референдумі".
У п'яту річницю анексії українського півострова низка держав нагадала про невизнання підсумків незаконного "референдуму" і висловила свою підтримку територіальній цілісності та суверенітету України. Європейський Союз оприлюднив декларацію, в якій висунув країні-окупанту низку вимог.
Докладніше читайте в матеріалі Валентини Самар "Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов: "Основне завдання на цей рік - зробити півострів непідйомним для країни-агресора"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".