У Держдумі РФ захотіли отримати від України компенсацію за "руйнування економіки Криму"

Поділитися
У Держдумі РФ захотіли отримати від України компенсацію за РФ незаконно анексувала український Крим у березні 2014 року © Российская газета
Росія незаконно анексувала український Крим у березні 2014 року.

Спікер Держдуми Росії В'ячеслав Володін запропонував з допомогою європейських структур зобов'язати Україну виплатити Криму компенсацію за "економічні втрати, які регіон зазнав, залишившись у складі України після розпаду СРСР". Про це повідомляє російське державне інформагентство. Росія незаконно анексувала український Крим у березні 2014 року.

Володін також запропонував профільних комітетів Держдуми і "Держради" Криму порахувати, скільки втратила економіка Криму "за рахунок руйнівної політики України".

"Україна обійшлася з Кримом дуже і дуже непорядно, були порушені основоположні права громадян Криму - право на мову, право на освіту рідною мовою, вона зруйнувала економіку Криму і Севастополя - практично анексія", - додав він.

На території Криму і Севастополя 16 березня 2014 відбувся невизнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали результати голосування на "референдумі". Президент РФ Володимир Путін через два дні оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

В 2018 році Міжнародний арбітражний суд у Гаазі вимагав від Росії виплатити компенсації українським компаніям, які втратили активи в Криму після "приєднання" півострова до РФ. Позивачам присудили 159 мільйонів доларів. Росія у засіданнях суду не брала, оскільки відкидає юрисдикцію міжнародного арбітражу.

У п'ятницю, 15 березня, Радбез ООН проведе засідання за аннексированному Криму 15 березня. Засідання відбудеться в форматі Арріа ㅡ на нього будуть запрошені не тільки члени Радбезу, але і представники інших держав-членів ООН та неурядових організацій. Раніше правозахисники повідомляли про те, що Росія порушує права українців, які відмовилися отримати громадянство країни-агресора в окупованому Криму, зокрема депортує їх з півострова як "мігрантів". Крім цього, жителі півострова з українським паспортом не можуть влаштуватися на роботу й отримати нормальну медичну допомогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі