У Bellingcat допускають поразку українського літака ракетою, випущеною з іранської секретної бази

Поділитися
У Bellingcat допускають поразку українського літака ракетою, випущеною з іранської секретної бази У Bellingcat неодноразово виявлялися праві в своїх розслідуваннях © ISNA
Можливе місце запуску вираховувалось математичним шляхом

Розслідувачі Bellingcat допускають, що український літак був збитий іранською ракетою. Більш того, зазначено навіть місце, звідки вона могла бути випущена.

Ракета, яка могла збити український літак в Тегерані, могла бути випущена з секретної іранської військової бази IRSG. Про це заявив один з розслідувачів Bellingcat Христо Грозев в Twitter.

"Спробував обчислити можливе місце запуску. Використовуючи таку, що візуально сприймається швидкість руху ракети у порівнянні з фактичною відомою швидкістю TOR-M, я зміг обчислити кут відносно траєкторії. Це мається на увазі, що відстань від місця запуску була біля 6,5 км. Один кандидат: секретна база IRSG", - написав Грозев.

Читайте також: Іран заперечує звинувачення в запуску ракети по літаку МАУ

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо.

У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.Передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовився.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі