Український бізнесмен Рінат Ахметов не контактував із колишнім керівником передвиборного штабу Дональда Трампа Полом Манафортом і його російським бізнес-партнером Костянтином Килимником щодо питань президентських виборів в США в 2016 році, прокоментувала публікацію CNN прес-секретар Рената Ахметова Катерина Остроушко.
"Пан Ахметов ніколи не запитував і не отримував жодних даних опитувань, а також іншої інформації про вибори в США 2016 року від Пола Манафорта або Костянтина Килимника. Будь-яка інформація про контакти між ними і паном Ахметовим у зв'язку з президентськими виборами в США 2016 року є помилковою і рішуче спростовується", - повідомила Остроушко.
Вона зазначила, робота SCM з паном Манафортом і його консалтинговою фірмою була завершена 2005 року, після чого Пол Манафорт з SCM не співпрацював.
"Будь-яка робота, яку він виконав в Україні після зазначеного періоду, носила політичний характер, і ні компанією SCM, ні її акціонером, Рінатом Ахметовим, не оплачувалася. У зв'язку з цим, інформація про якісь "заборгованості" або існування інших фінансових зобов'язаннях між Ахметовим і паном Манафортом абсолютно не відповідає дійсності", - резюмувала вона.
Також заперечила інформацію про отримання даних від Пола Манафорта і прес-служба Сергія Льовочкіна.
"Прес-служба Сергія Льовочкіна уповноважена заявити, що у нього немає ніяких зобов'язань, в тому числі фінансових, перед Полом Манафортом. Сергій Льовочкін не отримував жодної інформації про хід президентської кампанії в США, окрім як із засобів масової інформації", – заявили в прес-службі політика в коментарі "Українській правді".
При цьому у спілкуванні з журналістом речник наполягала на тому, що CNN вказує лише на ймовірність того, що до українських олігархів могли потрапити дані опитувань, передані Полом Манафортом Костянтину Килимнику, а не на те, що вони їх отримали.
Телеканал CNN з посиланням на неназване джерело 9 січня повідомив, що українські бізнесмени Сергій Льовочкін і Рінат Ахметов були ймовірними одержувачами даних соцопитувань про президентську кампанію 2016 року в США від екс-глави виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Зокрема, видання пише, що в серпні 2016 року Манафорт повідомляв своєму бухгалтеру, що очікує надходження 2,4 мільйона доларів за роботу в Україні. Вірогідними відправниками грошей видання називає вище зазначених бізнесменів.
Раніше стало відомо, що Пола Манафорта, крім іншого, підозрюють також в обговоренні "мирного плану" для України з його найближчим помічником, росіянином Костянтином Килимником.