Колишнього політтехнолога української "Партії регіонів" та екс-голову передвиборчого штабу нинішнього президента США Дональда Трампа Пола Манафорта, крім іншого, підозрюють також в обговоренні "мирного плану" для України з його найближчим помічником, росіянином Костянтином Килимником, повідомляє Голос Америки.
ЗМІ отримали цю інформацію завдяки технічній помилці захисту Манафорта; за рішенням суду адвокати одержали можливість приховати частину подання (традиційна для судової процедури "заливка чорним"), однак з'ясувалося, що якщо в електронній версії поданого документа виділити зафарбовані чорним рядки на сторінках подання та скопіювати їх у вікно редактора Notepad (Блокнот), форматування, застосоване до тексту, пропадає і текст, прихований адвокатами, стає доступним. Таким чином, американські видання дізналися про раніше невідомі підозри спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо Манафорта.
У тексті подання йдеться про те, що спецпрокурор Мюллер звинувачує Манафорта у передачі даних опитувань громадської думки під час президентської кампанії 2016 року у розпорядження свого бізнес-партнера та помічника Костянтина Килимника, якого пов'язують з російською розвідкою; крім того, Манафорт та Килимник обговорювали "мирний план для України" під час зустрічі у 2016-му році. В обох випадках захист Манафорта стверджував те, що Манафорт не може пригадати деталей зустрічей і спілкування.
Втім, який саме план обговорювали Манафорт та Килимник, досі достеменно невідомо, однак ряд американських ЗМІ, грунтуючись на інформації з власних джерел, стверджує, що цей план кардинально відрізнявся від того, який свого часу намагався передати до американської адміністрації народний депутат Артеменко.
А ось новина про те, що росіяни могли отримувати дані соцопитувань про настрої в США, здалася аналітикам вельми переконливою ц плані доказів втручання Росії у вибори.
"Чого б Манафорт ділився даними опитувань з росіянами, якщо не для того, щоб допомогти їм налаштувати роботу кампанії на підтримку Трампа у соціальних мережах? Потенційно це значуще доказ змови", - зазначив американський політичний аналітик Макс Бут.
27 листопада спеціальний прокурор Роберт Мюллер, що займається розслідуванням "російської справи" в США, заявив, що колишній голова передвиборчого штабу чинного президента Дональда Трампа Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду прокурорів, тим самим порушивши умови досудової угоди зі слідством про визнання своєї провини.
Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.
Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що скандально відомий екс-голова штабу Трампа, політтехнолог Пол Манафорт, який працював на колишнього президента України Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.