Двоє українських бізнесменів, Сергій Льовочкін і Рінат Ахметов, були ймовірними отримувачами даних соцопитувань під час президентської кампанії 2016 року у США від екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Про це 9 січня повідомив телеканал CNN із посиланням на неназване джерело, близьке до розслідування.
"Сергій Льовочкін і Ринат Ахметов, два українських олігархи, які роками платили Полу Манафорту за його політичну роботу в своїй країні, могли бути отримувачами даних американських опитувань, якими Манафорт поділився з Костянтином Килимником під час президентської кампанії 2016 року", – заявляє видання.
У серпні 2016 року Манафорт повідомляв своєму бухгалтеру, що очікує на надходження 2,4 мільйона доларів за роботу в Україні. Представник Манафорта Джейсон Малоні цього тижня підтвердив, що політтехнолог очікував на ці кошти, однак, за словами Малоні, йшлося про старі борги, а не оплату за отримання даних соцопитувань.
Раніше спецпрокурор США Роберт Мюллер закинув Манафорту передачу даних соцопитувань під час кампанії 2016 року своєму діловому партнеру Костянтину Килимнику, який був керівником київського офісу компанії Манафорта, та якого підозрюють у зв'язках з російською розвідкою. Міністерство юстиції також просило Мюллера дослідити зв'язки Манафорта з українцями, оскільки вони "можуть бути пов'язані з іншими твердженнями про координацію Росії з кампанією Трампа".
"Манафорт заробив мільйони від своєї української політичної роботи протягом декількох років. Це включало перекази від Ахметова та Льовочкіна через офшорні банківські рахунки, повідомили прокурори під час судового розгляду", - пише видання.
Свідки у суді підтвердили, що Манафорт отримував перекази від Ахметова через кіпрські офшори. Інший свідок під присягою сказав, що Манафорт і Ахметов "добре знали один одного".
27 листопада спеціальний прокурор Роберт Мюллер, що займається розслідуванням "російської справи" в США, заявив, що колишній голова передвиборчого штабу чинного президента Дональда Трампа Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду прокурорів, тим самим порушивши умови досудової угоди зі слідством про визнання своєї провини.
Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.
Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що скандально відомий екс-голова штабу Трампа, політтехнолог Пол Манафорт, який працював на колишнього президента України Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.