Третина дітей до 14 років в українських сім'ях піддаються фізичним покаранням

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Третина дітей до 14 років в українських сім'ях піддаються фізичним покаранням
11,2% батьків і вихователів вважають, що для належного виховання дітей потрібно застосовувати фізичне покарання. На практиці ж погляди не відповідають реальним діям батьків.

В українських сім'ях піддаються фізичним покаранням 30% дітей віком від двох до 14 років. Це випливає з даних Мультиіндикаторного кластерного дослідження домогосподарств (МІКС), що проводилося у співпраці з Держслужбою статистики з вересня 2012 року.

Як пише в статті для ZN.UA Алла Котляр, ситуація з домашнім насильством в українських сім'ях викликає тривогу в ЮНІСЕФ. Так, протягом місяця до обстеження в Україні 61,2% дітей у віці 2-14 років піддавалися як мінімум одному з видів психологічного або фізичного покарання з боку своїх матерів або осіб, які здійснюють нагляд за ними, або інших членів домогосподарства. У відношенні 1% дітей застосовувалися жорстокі методи фізичного покарання.

При цьому 11,2% батьків і вихователів вважають, що для належного виховання дітей потрібно застосовувати фізичне покарання. На практиці ж 29,9% дітей віком від двох до 14 років піддавалися фізичним покаранням, що говорить про невідповідність поглядів реальним діям батьків. Хлопчиків карають фізично частіше (36,5%), ніж дівчаток (23,4%).

1,4% дітей до п'яти років протягом останнього тижня хоча б раз залишали будинку одних. Під наглядом іншої дитини віком до 10 років - 5,6%.

3,4% дітей у віці 5-11 років і 0,3% у віці 12-14 років в Україні задіяні в різних формах праці. У цілому, частка 5-14-річних дітей, залучених до різних форм дитячого праці, становить в країні 2,4%.

Крім того, вважають, що чоловік може побити дружину чи партнерку за ті чи інші "гріхи", 2,9% жінок і 9,4% чоловіків у віці 15-49 років: якщо вона не піклується про дітей (2,6% жінок і 7,5% чоловіків), якщо вона сперечається з ним (0,4 і 2,6% відповідно), якщо вона відмовляє йому в статевій близькості (0,5 2,3%), якщо вона виходить з дому, не сказавши йому (0,1 і 1%), якщо у неї підгорає їжа (0,1 і 0,6%). Прийняття насильства з будь-якої причини більш поширене серед заміжніх жінок, осіб з середньою освітою, а також людей, що живуть в самих бідних домогосподарствах і в сільській місцевості.

Нагадаємо, в українському представництві ЮНІСЕФ повідомили про порушення прав дітей у нашій країні. Зокрема, 70% дітей піддаються фізичному насильству в сім'ї "у виховних цілях". Правозахисники визнають, що в Україні складно довести факти насильства щодо дітей в судовому порядку.

Мультииндикаторное кластерний дослідження домогосподарств (МІКС) є репрезентативним вибірковим обстеженням 12549 домогосподарств, де проживали 28658 осіб. На питання відповіли 8006 жінок і 3620 чоловіків. Крім того, 4379 опитувальників були заповнені на дітей у віці до 5 років. Дослідження містить інформацію про соціально-демографічної ситуації і стан здоров'я населення в країні.

Докладніше читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Алли Котляр "Живемо, любимо і... б'ємо". !zn

Читайте також:

В Україні дві третини дітей страждають від насильства в сім'ї

zn
zn
Гіркі плоди отрутної педагогіки

zn
zn
В Україні всього лише 1,1% здорових дітей

Кардіологи підтвердили, що витривалість дітей за останні десятиліття значно знизилась

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі