Сумчани назвали «больові точки» влади напередодні місцевих виборів

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Сумчани назвали «больові точки» влади напередодні місцевих виборів © kievcity.gov.ua
З будівництвом доріг і тротуарів місто порається, з вивезенням сміття, каналізацією і водопостачанням - гірше.

Повну версію матеріалу в форматі лонгріда можна подивитися тут .

Місцевій владі варто звернути увагу на розвиток медичної та житлово-комунальної сфер і боротьбу з корупцією, вважають сумчани. Пріоритетними ці напрямки вважають від 30 до 46% опитаних соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).

ZN.UA

Соціологи запитали, до яких міських структур жителі звертались упродовж двох останніх років і як оцінюють їх роботу. Виявилося, що найчастіше жителі Сум відвідували лікарів (79%), комунальні (57%) і соціальні служби (40%).

Візитом до медиків залишились задоволені 93% (незадоволені 7%), у соцслужби - 78% (ще 21% - ні). Роботою комунальників сумчани радше незадоволені - 44% опитаних оцінюють її негативно, і ще 56% позитивно.

По допомогу до поліції звертались 30% жителів міста, в суди - 18%. Більше половини з них (61%) залишились задоволені, 32 і 36% - ні.

За два роки мерію відвідали 17% містян, міськраду - 18%. Позитивно роботу чиновників оцінили 60 і 62%, негативно - 38 і 37% відповідно.

ZN.UA

ZN.UA

Роботою місцевих правоохоронців жителі Сум загалом незадоволені, виділяється на цьому тлі лише місцева поліція: її роботу негативно оцінюють 39% містян (49% позитивно), роботу прокуратури - 42% (і 23% позитивно), судів - 43% (при 26% задоволених нею).

ZN.UA

За підсумками великого муніципального опитування групи «Рейтинг», Суми за рівнем і якістю надаваних владою послуг - міцний «середнячок» з 2,9 бала з 5 максимальних.

Місто, на думку жителів, справляється з тротуарами (виготовленням тротуарної плитки займаються фірми, пов'язані з мером Сум Олександром Лисенком). Стабільно тут працюють навчальні заклади, ринки і торгові центри.

З вивозом сміття, каналізаційними системами, станом доріг і водопостачанням - гірше. Роботою медичних установ, транспортною інфраструктурою і розвитком промисловості сумчани незадоволені.

Так, на будівництво, реконструкцію об'єктів житлово-комунального господарства та термомодернізацію минулого року витратили близько 69 млн гривень і ще 47 млн грн з міського бюджету розвитку. Але з огляду на серйозну зношеність комунальних систем, цих коштів явно не вистачить, щоб опалювальний сезон у Сумах розпочався без проблем.

У Сумах підтримують підприємництво: із залученням експертів в 2019-м проведені п'ять навчальних семінарів для місцевих підприємців (теми - просування експорту, пошук контрагентів, питання оподаткування тощо); відкритий «Сумський Бізнес Хаб» - простір для кооперації, навчання та обміну бізнес-ідеями; проведені Фестиваль власної справи ВХІD і конференція «SMART підходи для промисловості»; йде робота над створенням регіонального кластера «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування ».

При цьому, безумовно, активно розвивається бізнес фірм і організацій, афілійованих з владою, чим Суми мало відрізняються від інших українських міст.

Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збиралися в місті Суми 25-27 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.

*Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.

Матеріал «Країна по поличках. СУМИ» публікується в рамках нового проєкту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проєкт доступний українською і російською мовами.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі