Повну версію матеріалу в форматі лонгріда можна подивитися тут.
Жителі Сум 25 жовтня навряд чи спробують зруйнувати баланс сил різношерстих політичних і бізнес-груп, що сформувався в міст. На вершині піраміди не найрейтинговіший мер країни, але найбільш рейтинговий у місті - Олександр Лисенко.
Представнику «Батьківщини», який збирається правити містом другу каденцію, довіряють 63% містян (не довіряють 35%). Президенту Володимиру Зеленському - 54% (проти 43%), свідчать дані опитування, проведеного соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).
Рівно половина вважають, що їхнє місто розвивається в правильному напрямку. На відміну від країни: 48% вказали на неправильний її курс, а 38% його схвалили.
При цьому 44% жителів вважають, що їхнє життя більше залежить від центру, ніж від міської влади. Її визначили у свої головні помічники 39% сумчан.
Діяльністю уряду задоволені 30% і не задоволені 62% сумчан, Верховної Ради - 27 і 68% відповідно. Роботу НАБУ позитивно оцінюють 17% опитаних, негативно - 66%.
Трохи менше половини містян (42%) задоволені роботою облдержадміністрації (38% незадоволені), обласної та міської рад - 38 і 49% при 40% невдоволених в обох випадках.
Взяти участь у виборах планує 81% містян, 18% не підуть на вибори з різних причин. У те, що вибори будуть доволі вільними і чесними, вірять 68% опитаних, не вірять 25%.
Серед найбільш вірогідних порушень жителі міста називають можливі фальсифікації (47%). На другому і третьому місці з великим відривом - можлива скупка (17%) і неправильний підрахунок голосів (17%).
Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збиралися в місті Суми 25-27 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.
*Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.
Матеріал «Країна по поличках. СУМИ» публікується в рамках нового проєкту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проєкт доступний українською і російською мовами.