Суддя Вовк отримав повістки на допит в НАБУ

Поділитися
Напередодні бюро оголосило його і ще чотирьох суддів у розшук.

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк отримав повістки на допит в Національне антикорупційне бюро.

«Ось і я сьогодні перевірив силу соцмереж. Щойно вранці я розписав для НАБУ алгоритм дій відповідно до букви закону, а також написав, де мене можна знайти, то представники Бюро швиденько примчали... A тепер повідомляю офіційно - мені сьогодні вручили повістки на 17-18 серпня. Я прийду на допит. Мені приховувати нічого, я готовий! », - написав він у Facebook.

Напередодні НАБУ оголосило в розшук голову ОАСК Павла Вовка, суддів Володимира Келеберду, Ігоря Качура, Миколу Сіроша, Ігоря Погрібніченка, Олексія Огурцова та Леоніда Остапця і ще кількох фігурантів справи - загалом сім осіб.

Примітно, що в цьому списку не було заступника голови ОАСК Євгена Аблова, якому також повідомили про підозру. За даними ZN.UA він ходить на допити в НАБУ і не ховається від слідства.

Вранці 12 серпня Вовк написав в Facebook, що нікуди не виїжджав, і разом з колегами знаходиться на своєму робочому місці. У суді цю інформацію підтвердили.

«Повідомляємо, що голова Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступник і три судді, яких напередодні НАБУ оголосило в розшук, знаходяться на робочих місцях і продовжують виконувати свої службові обов'язки», - зазначили в Окружному адмінсуді.

Нагадаємо, 3 серпня ВАКС обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Таке рішення показало, що підозри щодо суддів ОАСК обґрунтовані, і їх можна судити. 17 липня НАБУ оголосило підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади Павлу Вовку і ще п'ятьом суддям. Підозри засновані на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році

Виняткові повноваження ОАСК дають цьому суду право розглядати справи, що стосуються позовів проти центральних органів влади, а під час розгляду - практично блокувати будь-які дії держави. У поєднанні з корупційною мережею і зв'язками голови ОАСК в судах іншої юрисдикції, зокрема Конституційному, ця історія, на думку детективів НАБУ, безпосередньо пов'язана з національною безпекою.

Зараз справа гальмується Офісом генерального прокурора: прокурори сформованої Венедіктовою групи не можуть звертатися до ВРП для відсторонення Вовка і Ко від посад, а сама Венедіктова і її заступники підписувати подання відмовляється. За даними медіа, за прямою вказівкою Зеленського. А Печерський суд Києва зобов'язав Венедіктову забрати в НАБУ цю справу.

Про причини конфронтації судової влади і НАБУ, використанні постмайданною владою подвійних стандартів при реформуванні судової системи та суть «плівок Вовка» читайте в матеріалі Інни Ведерникової «Вовки. По сліду НАБУ-2» і в першій частині матеріалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі