Київський апеляційний суд залишив під арештом до 21 травня фігуранта "справи Шеремета" Андрія Антоненка, передає "Інтерфакс-Україна". Таким чином, суд відхилив скаргу адвокатів на рішення Шевченківського суду Києва.
"Апеляційну скаргу захисника... залишити без задоволення. Визначення Шевченківського районного суду від 23 березня, яким обвинуваченому продовжено термін дії запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою до 21 травня 2021 року включно, залишити без змін", - зазначено в резолютивній частині постанови апеляційного суду.
23 березня Шевченківський райсуд Києва в черговий раз відмовився пом'якшувати запобіжний захід Андрію Антоненку і продовжив його арешт до 21 травня.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка взяв під варту без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.
Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходи без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки й аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.
Згодом Кузьменко пом'якшили запобіжний захід до цілодобового домашнього арешту, а Дугарь відправили під нічний домашній арешт. Обох зобов'язали носити електронні браслети.
У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.
Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.
Колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак визнав, що "справа Шеремета" є політично мотивованою, а на прес-онференції за участю Авакова, Зеленського і Рябошапки фактично було порушено презумпцію невинуватості.