Суд по "справі Шеремета" відхилив клопотання про допит Зеленського і Авакова

Поділитися
Суд по © Радіо Свобода
Захист пояснював, що Зеленський, Аваков, Рябошапка та інші чиновники публічно заявляли, що їм відомі обставини злочину.

Шевченківський районний суд міста Києва розглядаючи справу про вбивство журналіста Павла Шеремета, відмовив у допиті чиновників, про яких просив захист обвинувачених, зокрема, президента Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і двох колишніх генпрокурорів, повідомляє Українська правда.

Відзначається, що серед людей, яких хочуть допитати адвокати обвинувачених, значилися Зеленський, Аваков, його заступник Антон Геращенко, екс-генпрокурори Руслан Рябошапка та Юрій Луценко, заступник голови Нацполіціі Євген Коваль.

Захист пояснювала, що ці чиновники публічно заявляли, що їм відомі матеріали справи та обставини злочину.

Однак прокурор виступив проти допиту цих людей, сказавши, аргументувавши тим, що вони не є безпосередніми свідками.

Крім того, на сьогоднішньому засіданні суд визначив порядок дослідження доказів і проведення допитів.

"Спочатку вивчать письмові і речові докази, потім визначать, яких експертів і фахівців треба допитати в додаток до документів. Після цього будуть проведені допити свідків, з точним переліком яких визначаться перед початком допитів. І наостанок будуть допитані потерпілі і обвинувачені", - йдеться в повідомленні.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

2 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугаров. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Ймовірних замовників в поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугаров під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який в 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжного заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко та Антоненко на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту про неспроможність поданих слідством доказів.

Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжного заходу.

У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі