Про це повідомляє Bloomberg. Замороження активів пов'язане з позовом російської нафтової компанії "Татнефть". Вона звинуватила українських бізнесменів у незаконному захопленні нафтопереробного заводу спільного підприємства в Україні і відмиванні сотень мільйонів доларів через підставні компанії. Тому російський позивач вимагає від українських мільярдерів 334 мільйони доларів.
"Це застарілі обвинувачення, які пригадали зараз на тлі історичних подій. Ми переконані, що у обвинувачень давно закінчився термін дії", - запевнив адвокат Боголюбова Алі Малек.
Ордер на заморозку активів дозволяє арештувати приватні літаки, яхти і нерухомість в Англії і Франції. Коломойський володіє віллою у Франції, яка займає гектар землі. Крім того, під дію ордеру підпадають ще 50 акрів землі у Верхній Савойї.
У свою чергу, Боголюбова чекає арешт дорогої нерухомості в Лондоні, зокрема будинок на площі Белгрейв поруч з воротами Букінгемського палацу, вартість якого оцінюється в 5,7 мільйонів доларів. У "Татнефть" підтвердили інформацію про позов проти Коломойського і Боголюбова так само, як і проти двох інших бізнесменів: Олександра Ярославського і Павла Овчаренка. Останніх двох звинувачують у привласненні грошей в 2009 році, які "Татнефть" виділив на доставку нафти на Кременчуцький НПЗ.
Видання пише, що "Укртатнафта", де Овчаренко обіймає посаду виконавчого директора, відмовилися коментувати позов, так само як і представник Ярославського. Нещодавно стало відомо, що влада РФ виставить на аукціон 8 "націоналізованих" в Криму об'єктів Коломойського та Боголюбова. Аукціон з їх продажу відбудеться вже в кінці травня-початку червня поточного року.
У лютому цього року російська окупаційна адміністрація у Криму пустила з молотка належний Ігорю Коломойському санаторій "Форос". Об'єкт було продано з аукціону за 1,429 мільярда рублів. Переможцем торгів стала Федерація профспілок республіки Татарстан.
Ігор Коломойський, серед іншого, є співвласником Приватбанку, який припинив роботу в Криму після приєднання півострова до Росії. У банку було 337 відділень в Криму.
Раніше повідомлялось, що нова "влада Криму" націоналізувала розміщене на півострові майно Коломойського, плануючи продати його з аукціонів. Приватбанк подав позов до Росії у Гаазький трибунал, звинувативши Москву в порушенні угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.