"Націоналізований владою Криму" санаторій "Форос", що належав українському бізнесменові Ігорю Коломойському, проданий з аукціону за 1,429 мільярда рублів. Переможцем торгів стала Федерація профспілок республіки Татарстан, передає meduza.io.
Виручені від продажу санаторію кошти будуть виплачені в лютому жителям півострова, "постраждалим від дій українських банків", повідомив "глава уряду Криму" Сергій Аксьонов.
Компенсації отримають вкладники українських банків, вклади яких перевищували 700 тисяч рублів.
"Це не єдиний об'єкт. Близько 42 об'єктів власності республіки Крим також будуть реалізовані і також будуть направлені на виплати ошуканим вкладникам", - повідомила "міністр майнових і земельних відносин Криму" Анна Аннюхіна.
Ігор Коломойський, між іншим, є співвласником Приватбанку, який припинив роботу в Криму після приєднання півострова до Росії. У банку було 337 відділень в Криму.
Нова "влада Криму" націоналізувала майно Коломойского, що знаходилось на півострові і планує продати його з аукціонів.
Приватбанк подав позов до Росії до Гаазького трибуналу, звинувативши Москву в порушенні угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.
Такі ж позови направили до Гааги і ряд інших українських компаній, які були змушені згорнути свою роботу на півострові, а також особисто Ігор Коломойський, який вимагав захистити його інвестиції в кримський аеропорт "Бельбек". Позови, за станом на початок лютого, не розглянуті. Росія заявила, що не визнає юрисдикцію міжнародного арбітражу з розгляду даного спору.