Заступник міністра уточнила, що такі позови вже подали "Приватбанк", "Укрнафта", аеропорт "Бельбек", Stabil, Everest Estate і Ощадбанк. "Нафтогаз", як і інші компанії, на даний момент знаходяться на етапі підготовки позовів, у тому числі залучені юридичні радники, щоб спочатку не допустити помилок у формуванні своєї позиції.
Українські компанії можуть обґрунтовувати свою вимогу щодо захисту власності у Криму тим, що, по-перше, їх позбавили доступу до власності і, по-друге, їх позбавили можливості отримувати прибуток від використання цієї власності. Адже в більшості випадків ця власність була просто вкрадена, додала Зеркаль.
Що стосується суми збитків від окупації Криму, то, за словами Зеркаль, тільки говорячи про компанії, що належать Коломойському, мова йде про приблизно 5 млрд дол.
Раніше міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що в міжнародні суди у зв'язку з окупацією Криму масово звертаються прості українці. Так, Європейський суд з прав людини у Страсбурзі у зв'язку з окупацією Криму і агресією на Донбасі вже звернулися понад 700 громадян України. За оцінками міністра, загальна сума збитків, заподіяних Україні анексією Криму РФ, становить 1 трильйон 80 мільярдів гривень, без урахування вартості корисних копалин та втраченої вигоди. У той же час, Зеркаль уточнила, що ця сума може бути не остаточною.
Повну версію інтерв'ю з Оленою Зеркаль читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Які позови проти Росії подасть Україна?"