Суд Києва заарештував майно та акції "Мотор Січ"

Поділитися
Суд Києва заарештував майно та акції Фото: сайт СБУ
Підприємство продовжує свою роботу.

Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення накласти арешт на акції та майно АТ "Мотор Січ".

Майно передано агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), повідомляє пресслужба СБУ.

Як повідомляє СБУ, за результатами судового розгляду майно передано з обов'язковим визначенням керуючої компанії, яка має державну форму власності.

Головне слідче управління СБУ здійснює досудові розслідування по "Мотор Січі" за двома напрямками:

  • за ознаками злочинів, передбачених статтями 14, 15, 111 і 113 Кримінального кодексу України (щодо диверсійної й підривної діяльності на користь РФ);
  • за ознаками злочинів, передбачених статтями 209, 212 і 364 КК України. У ньому досліджуються порушення законодавства при первинній приватизації та подальшої незаконної концентрації акцій.

"Мова йде не тільки про долю одного підприємства, а про те, наскільки держава здатна захистити власні інтереси. Оскільки охорона української "Мотор Січі" - питання національної безпеки", - цитує пресцентр главу СБУ Івана Баканова.

Фото: сайт СБУ
Фото: сайт СБУ

При цьому АТ "Мотор Січ" продовжить свою роботу відповідно до вимог чинного законодавства, зі збереженням робочих місць та виконанням зобов'язань в рамках виробничих замовлень, відзначають в СБУ.

Нагадаємо, 11 березня Рада нацбезпеки та оборони ухвалила рішення про повернення Україні підприємства «Мотор Січ». За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, підприємство повинно бути повернуто Україні найближчим часом.

Фото: сайт СБУ
Фото: сайт СБУ

Президент України Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 і 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».

Своєю чергою, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.

Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, однак розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.

У березні 2021 року китайський інвестор «Мотор Січ» попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства. Зокрема, у відповідному листі говорилося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січ» стане черговим порушенням закону про китайських акціонерів компанії. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України та відшкодувати збитки.

ПАТ "Мотор Січ" - найбільший світовий виробник двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід "Мотор Січ" виріс на 20,2% - до 7 млрд 679,5 млн грн.

Про можливу реакцію Пекіна і планах Києва щодо "Мотор Січ" читайте в статті Володимира Кравченка "«В Поднебесной тучи ходят хмуро…»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі