Під час засідання з обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку прокурор Микола Бозовуляк заявив, що активіст у травні 2018 року після здійснення на нього нападу сам собі завдав колото-ріжучі рани, повідомляє "Укрінформ".
За словами прокурора, 24 травня 2018 року Стерненко, коли побачив, що двоє нападників стрімко наближаються до нього, дістав складений ніж, який носив з собою після попередніх нападів з метою самооборони, розклав його для можливого застосування, і тримаючи ніж в руці, заховав його у себе за спиною.
"Водночас Ісайкул і Кузнєцов, наблизившись до Стерненка, одночасно раптово напали на нього, завдаючи удари рукою в різні частини тіла і по голові, спричинивши йому, згідно з висновком експерта, закриту черепно-мозкову травму", - уточнив правоохоронець.
Прокурор зазначив, що Стерненко, "захищаючись та перебуваючи у стані необхідної оборони", прикриваючись лівою рукою від нападників, а в правій руці тримаючи ніж, став завдавати удари ножем нападникам, таким чином завдавши Ісайкулу одну різану рану живота, і Кузнєцову – проникаючу колото-різану рану живота.
"Не очікуючи такого активного фізичного опору з боку Стерненка, Ісайкул, отримавши ножове поранення живота, сказав розбігатися, після чого обидва побігли у протилежні сторони, у зв'язку з чим стан необхідної оборони для Стерненка припинився. Стерненко таким чином використав право на захист, тобто шляхом заподіяння шкоди Ісайкулу і Кузнєцову для припинення цього посягання… Після цього… через деякий час Стерненко побіг за Кузнєцовим. Стерненко, будучи обуреним черговим нападом на себе, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин до Кузнєцова, з метою помсти останньому за це… діючи умисно, з ножем з метою заподіяння смерті Кузнєцову завдав мінімум трьох ударів по тулубу останнього, спричинивши йому, відповідно до висновку експерта, різану рану грудної клітки справа, різану рану правого плеча… колото-різане поранення грудної клітки зліва, в ході якого було пошкоджено серце, що призвело до гострої крововтрати та шоку, що стало причиною смерті Кузнєцова на місці події. Після цього, для надання своїм діям вигляду перебування у стані необхідної оборони, з метою уникнення кримінальної відповідальності, Стерненко завдав собі поперечно орієнтованої різаної рани лівої кисті, та вертикально орієнтованої рани на лівій кисті у середній верхній її частині…", - розповів прокурор.
Представник обвинувачення попросив обрати для Стерненко запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета і здачею документів для виїзду за кордон на зберігання.
Зазначимо, що суд вирішив відкласти обрання запобіжного заходу Стерненко на 15 червня.
Як повідомлялося, СБУ повідомила Стерненку про підозру в умисному вбивстві і незаконному носінні холодної зброї.
У той же час, за словами адвоката активіста Массі Найєма, ряд експертиз встановив, що ніж, який був у Стерненка, не є холодною зброєю. Захисник зазначив, що підозра суперечить матеріальному праву.
В Українській Гельсінській спілці з прав людини заявили про те, що кримінальне переслідування активіста є політично вмотивованим. Крім іншого, правозахисники закликали ДБР розслідувати інформацію щодо політичного тиску у справі активіста, яка з'явилася в ЗМІ.
Третій напад на Стерненка відбувся в травні 2018 року. Нападниками виявилися 25-річний Іван Кузнєцов, який в результаті помер від поранення, а також 30-річний Олександр Ісайкул. Останнього спочатку затримали як свідка і виділили йому державну охорону. В результаті цього нападу активіст отримав ножове поранення руки.
Детальніше читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, що може підірвати Україну?".