Підозра, про яку повідомили одеському активісту Сергію Стерненку, суперечить матеріальному праву, зазначив його адвокат Маси Найєм. Він навів кілька аргументів, пояснюючи таку заяву.
"Сергію Стерненку повідомили про підозру. Його підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України: вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині; ч. 2 ст 263 Кримінального кодексу України: незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Це суперечить нормам матеріального права", - написав Найєм у Facebook.
Він зазначив, що, відповідно до ч. 5 ст. 36 Кримінального кодексу України, застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб не є перевищенням меж необхідної оборони і не тягне кримінальної відповідальності.
"По-друге. Пункт 3 тієї ж ст. 36 КК говорить, що перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння посягаючому тяжкої шкоди, що явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту", - додав Найєм.
Він пояснив, що перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність, якщо це:
- умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця;
- умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони або при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця.
"По-третє. Ніж, який був у Сергія, не є холодною зброєю згідно з численними висновками експертиз. Крім того, можна стверджувати, що Служба безпеки України своїм повідомлення фактично порушила презумпцію невинності Сергія, публічно звинувативши його", - написав Найєм.
Адвокат також повідомив про те, що їм вручили клопотання сторони обвинувачення про обрання Стерненку запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Найєм зазначив, що Європейський суд з прав людини прирівнює така міра до утримання під вартою.
"Судове засідання відбудеться в приміщенні Шевченківського районного суду міста Києва. Дата і час ще невідомі", - додав адвокат.
Нагадаємо, в СБУ стверджують, що справа Стерненка перейшла в політико-інформаційну площину. Після повідомлення активісту про підозру у спецслужбі розповіли свою версію подій під час нападу на Стерненка. При цьому, СБУ досі не оголосила в розшук одного з нападників Івана Кузнєцова, який виїхав з України за кордон.
У травні Стерненко вже приходив на допит в СБУ, під час якого його ознайомили з матеріалами справи про загибель одного з нападників на активіста Івана Кузнєцова. Також Стерненку повідомили про те, що у нього в цій справі статус потерпілого. Сам активіст припустив, що йому повинні були повідомити про підозру у навмисному вбивстві, і перешкодили планам активісти, які вийшли під стіни слідчого управління СБУ.
Пізніше СБУ викликала Стерненка на допит 9 червня. Однак, коли активіст прийшов туди в призначену дату, Служба безпеки відмовилася його прийняти. Як зазначив сам Стерненко, "прийшов і поцілував ручку". Вранці 11 червня, до нього додому прийшла поліція з постановою про примусовий привід в СБУ до слідчого для вручення повідомлення про підозру.
У травні 2018 року на Сергія Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Стерененко стверджує, що завдав поранення нападникам ножем, який відібрав у них же. Під час нападу на Стерненка був убитий 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула поліція відпустила в статуті свідка. Зазначимо, що цей напад на Стерненка був вже третім.
Докладніше читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, що може підірвати Україну?"