Соціальний захист: який передбачено для рідних зниклих безвісти

Поділитися
Соціальний захист: який передбачено для рідних зниклих безвісти © depositphotos/casanowe1
Пояснення дали юристи.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зростає кількість осіб, які зникли безвісти. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, які є соціальні гарантії мають члени сім'ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Відповідно до ч.4 ст.6 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на соціальний захист у порядку, визначеному законодавством України.

Він включає в себе наступне.

Всебічне розслідування обставин зникнення людини та її розшук

Відповідальні органи зобов’язані надавати інформацію про хід і результати розшуку людини членам її сім’ї.

Право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Непрацездатні родичі зниклих осіб мають право на таку пенсію, незалежно від того, чи був страховий (пенсійний) стаж у зниклої особи.

Вона нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи, від моменту внесення такої особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Близькими родичами та члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, в розумінні закону є:

  • чоловік, дружина;
  • батько, мати, вітчим, мачуха;
  • син, дочка, пасинок, падчерка;
  • рідний брат, рідна сестра;
  • дід, баба, прадід, прабаба;
  • внук, внучка, правнук, правнучка;
  • усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник;
  • особа, яка перебуває під опікою або піклуванням;
  • особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Також над дитиною, обоє батьків якої визнані зниклими безвісти за особливих обставин, встановлюється опіка / піклування в порядку, передбаченому цивільним законодавством України.

Держава надає зниклій безвісти особі ряд гарантій:

  • Особа, зникла безвісти за особливих обставин, має всі права, гарантовані Конституцією та законами України, а також має право на всебічне розслідування обставин її зникнення та встановлення її місцеперебування.
  • Набуття правового статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, не зменшує обсяг цивільної правоздатності такої особи. Це означає, що всі її права та обов'язки, якими особа володіла до зникнення безвісти зберігаються (наприклад, право власності, сімейні права та обов'язки тощо).
  • З моменту внесення даних про особу, зниклу безвісти за особливих обставин, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин над майном такої особи може бути встановлено опіку в порядку, передбаченому Цивільним кодексом України.
  • За особою, зниклою безвісти за особливих обставин, зберігаються місце роботи та займана посада, але не більш як до моменту визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою.

Нагадаємо, як діяти, якщо зникла близька людина. Юристи опублікували алгоритм, яким потрібно скористатися у такій ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі