Статус зниклого безвісти: омбудсмен пояснив, хто може його отримати

Поділитися
Статус зниклого безвісти: омбудсмен пояснив, хто може його отримати © Facebook/Дмитро Лубінець
Про це він розповів на зустрічі з родичами полонених.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато військових стало на захист нашої країни. На жаль. Трапляються ситуації, коли зв’язок з військовим зникає.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час зустрічі з родичами військовополонених та зниклих безвісти за особливих обставин у Кіровоградській області розповів, коли людина вважається зниклою безвісти, пише informator.ua.

Він пояснив, що людина буде вважатись особою, яка зникла безвісти, до моменту збігу результатів тесту ДНК. Або ж до того моменту, коли вона повернеться з полону на Батьківщину. Дані про військовослужбовців, які розшукуються, потрапляють до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

«Особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи. До цього Реєстру потрапляють всі дані про військовослужбовців, які розшукуються», – розповів омбудсмен.

Зниклими безвісти, зокрема, можуть вважати тих військовослужбовців, тіла яких не вдалося евакуювати з поля бою, або зробити це вдалося протягом якогось часу й триває процедура зіставлення ДНК. Також не виключення, що зниклі безвісти можуть перебувати у російському полоні.

«Чи можемо ми припускати, що людина перебуває в полоні? Так, можемо припускати. Чи можемо ми припускати, що людина загинула, але у нас немає тіла для збігу тесту ДНК? Можемо. Є дуже великі ділянки фронту, на які не можуть зайти представники спеціальної команди, які забирають тіла. Ні з нашого боку, ні з російського боку. Таких ділянок дуже багато. До тих пір, поки лінія фронту не зміститься в бік того, що ми звільнимо цю територію. Після цього на територію заходить спершу група розмінування. Після того заходить група, яка забирає тіла загиблих. Після цього йде процедура зіставлення ДНК», – пояснив він.

Він додав, що водночас є багато випадків, коли зниклі безвісти насправді перебували у полоні. А також є ті, які вважаються особою зниклою безвісти з 2014 року.

Нагадаємо, які виплати передбачені родинам полонених та зниклих безвісти. Виплати грошового забезпечення військовополонених та зниклих безвісти регулює постанова КМУ від 30 листопада 2016 р. № 884.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі