Зникла близька людина: порядок дій

Поділитися
Зникла близька людина: порядок дій © freepik.com
Юристи опублікували алгоритм, яким потрібно скористатися у такій ситуації.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зросла кількість осіб, які вважаються зниклими безвісти. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, як діяти у такій ситуації.

Національна поліція

Першочергово слід звернутися до Національної поліції із повідомленням про зникнення - особисто до найближчого відділення або за телефоном 102. За результатами прийняття звернення мають видати витяг з ЄРДР.

Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин надає комплексну підтримку сімʼям зниклих громадян

Фахівці «гарячої лінії» не тільки приймуть ваше звернення, а й зможуть надати рекомендації щодо подальших необхідних кроків:

  • 0 800 339 247 («гаряча лінія») / 099 792 01 26 (Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин);
  • 095 896 04 21 (з-за кордону та ТОТ - у Viber i Telegram);
  • 066 053 11 39 (юридична допомога).

Водночас для накопичення та централізації відомостей про осіб, а також обліку інформації, необхідної для їх ефективного розшуку, в Україні функціонує Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Держателем реєстру є МВС. Якщо пошуки протягом певного часу не надали результату, рекомендовано отримати також витяг із цього реєстру.

Національне інформаційне бюро

Також можна звернутися до Національного інформаційного бюро (НІБ)

Якщо близька людина, яка знаходилася в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, понад 3 дні не виходить на зв'язок або ж є підозри, що вона потрапила в полон, з треба звернутися до НІБ по допомогу через:

  • гарячу лінію - 1648
  • електронну пошту -  nib.uncp.info@gmail.com
  • Телеграм-канал @nib_uncp_bot

Для пошуку потрібно буде надати інформацію:

  • щодо цивільних: ПІБ, дату народження, контакти, особливі прикмети (шрами, татуювання, родимки тощо) та останнє відоме місце перебування. Зазначте, коли востаннє близька людина виходила на зв’язок і в який спосіб вона це робила. Можливо, інші люди бачили чи спілкувалися з нею перед її зникненням;
  • щодо військових: військовослужбовець ЗСУ, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби тощо, боєць ТРО, поліцейський, підрозділів ДСНС тощо, ПІБ, назву та номер військової частини чи підрозділу проходження служби, посаду та звання, особливі прикмети, які має людина (шрами, татуювання, родимки тощо), останнє відоме місце перебування та інші відомості.

Червоний Хрест

Служба розшуку Червоного Хреста України:

  • Дніпро: +38 095 250 11 81
  • Київ: +38 096 304 43 75, +38 066 250 99 57
  • Краматорськ: +38 095 250 12 29
  • Львів: +38 095 250 12 74
  •  Харків: +38 099 206 54 93

Якщо зникла дитина або стало відомо про факти викрадення чи вивезення дітей до Росії чи на тимчасово окуповану територію, варто повідомити про це за допомогою:

  • гарячої лінії Мінреінтеграції за номерами: 1648 або +38 (050) 562-03-1;
  • державної інформаційної платформи «Діти війни».

Юристи також нагадали, що перемовини щодо звільнення полонених веде виключно держава.

У разі, якщо до вас звернулися (телефоном або в соціальних мережах) невідомі особи, які за грошову винагороду обіцяють звільнення - це шахраї. Тому не повідомляйте незнайомцям свої персональні дані чи персональні дані зниклих близьких. Натомість рекомендуємо зберегти номер телефону, записати всі деталі розмови та обов’язково повідомити про такі випадки Національну поліцію.

Нагадаємо, коли людина вважається зниклою безвісти. Про це розповів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час зустрічі з родичами військовополонених та зниклих безвісти за особливих обставин у Кіровоградській області.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі