Складні часи: чи може військовий звільнитися через хворобу члена сім'ї

Поділитися
Складні часи: чи може військовий звільнитися через хворобу члена сім'ї © Генеральний штаб ЗСУ
Трапляються випадки, коли особа не може продовжувати службу.

Ще в перші дні повномасштабного вторгнення Росії багато сміливих чоловіків та жінок стало на захист України. На жаль, бувають ситуації, коли вони не можуть продовжувати служити. Наприклад, через хворобу одного з близьких.

Адвокати Ірина та Владислав Леонови пояснили, чи може хвороба одного з членів родини бути приводом для звільнення з армії.

Підстави для звільнення з військової служби зазначені у статті 26 Закону «Про військовий обов'язок та військову службу». Відповідно до зазначеної норми законодавства, право на звільнення мають військовослужбовці у зв'язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми або дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії установи охорони здоров'я

За наявності передбачених законом підстав звільнення можливе будь-якому етапі проходження військової служби.

У цьому випадку закон не робить жодних застережень щодо наявності інших родичів, які зобов'язані доглядати батьків.

Військовослужбовцю, який бажає звільнитися з військової служби, слід подати рапорт та документи, що підтверджують підстави звільнення, безпосередньому командиру у порядку підпорядкованості.

Командир після розгляду та задоволення рапорту передає його далі своєму безпосередньому командиру з позначкою про клопотання щодо зазначеного питання. І далі рапорт із документами передається командиру військової частини чи іншій посадовій особі, наділеній правом вирішувати питання. Рапорт має дійти до останньої ланки з клопотаннями прямих командирів (начальників).

Строки розгляду рапорту на звільнення, не передбачені чинним законодавством. Але практично вони становлять близько 1-2 місяців.

Таким чином, військовому необхідно написати рапорт на ім'я командира. До рапорту слід додати копії нотаріально засвідчених документів:

Необхідно надати:

  • медичні документи, що підтверджують необхідність стороннього догляду (довідка МСЕК або ЛКК);
  • документи, що підтверджують родинний зв'язок (паспорт, свідоцтво про народження);
  • документи, що підтверджують реєстрацію місця проживання (закон цього не вимагає, але краще надати). Тобто докласти документ, який підтверджує спільну прописку військовослужбовця та захворілого родича.

У жовтні було внесено зміни до постанови, якою було затверджено порядок надання статусу учасника бойових дій. Тепер його можуть одержати добровольці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі