Розслідування падіння українського "Боїнга" в Ірані: головне з брифінгу Пристайка

Відео
Поділитися
Розслідування падіння українського Захід поділився з Україною розвідданими про катастрофу літака МАУ в Ірані © ISNA
За словами голови МЗС, Україна не лише тісно співпрацює з Іраном, а й працює над створенням міжнародної коаліції за участю представників компанії Boeing і французького виробника авіадвигунів.

Міністр закордонних справ України Вадимир Пристайко в п'ятницю, 10 січня, виступив на брифінгу, присвяченому катастрофі "Боїнга" "МАУ" в Ірані та ходу розслідування авіакатастрофи, що забрала життя 11 українських громадян.

Керівник МЗС зазначив, що Україна тісно співпрацює з Іраном у розслідуванні, в Тегерані працюють близько 50 українських експертів, і їм уже надали доступ до бортових самописців авіалайнера. Українці також працюють на місці падіння літака, вивчають його деталі, записи диспетчерів Міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні і збираються намір найближчим часом провести реконструкцію переговорів.

Використання іранцями бульдозерів на місці аварії "Боїнга" українські експерти не підтверджують.

Україна не відкидає жодної з можливих версій причини падіння авіалайнера. Якщо буде доведено, що "Боїнг" був збитий ракетою, Київ вимагатиме у Тегерана матеріальну компенсацію ді покарання винних.

Розвідувальна інформація, яку Україні надали західні партнери, которі вважають вірогідність удару ППО Ірану по літаку дуже високою, є закритою і не може бути розголошена.

Як мінімум до завершення розслідування повітряний простір Ірану та Іраку буде закрито для українських авіаперевізників.

Очільник МЗС пообіцяв обговорити з зарубіжними колегами створення міжнародної коаліції для розслідування обставин катастрофи. До складу коаліції повинні увійти не тільки представники держав, але і компанії Boeing і французького виробника авіадвигунів.

Читайте також: Немає причин не вірити даним про можливе потрапляння ракети в український літак – Столтенберг

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон і генсек НАТО Єнс Столтенберг.

У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною. При цьому питання передачі "чорнихскриньок" Україні офіційний Київ вирішив поки що не піднімати

Після первісної відмови Іран все ж дав згоду на участь США у розслідуванні. Однак передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовляється, заявляючи про готовність вивчати їх спільно з РФ, Францією, Канадою або Україною.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі