У чому полягає різниця між COVID-сертифікатом і міжнародним свідоцтвом про вакцинацію, пояснив директор департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я Національної служби здоров’я Дмитро Черниш.
COVID-сертифікат
Видається людям, які мають підтверджену інформацію про вакцинацію, перенесення хвороби або негативний результат ПЛР-тесту. Ці дані беруться з електронної системи охорони здоров’я eHealth.
Документ можна застосовувати як всередині України, так і для виїзду за кордон. «Але для цього необхідно дочекатися визнання сертифікату між Україною та іншими країнами. Уряд України працює над цим», — уточнив Черниш. Українські COVID-сертифікати уже погодились визнати Угорщина, Греція, Молдова та Туреччина.
Користувачі, які раніше зареєструвались на бета-тестування сертифікату, можуть уже отримати його у мобільному застосунку «Дія». Надалі усі охочі зможуть отримати сертифікат у свого сімейного лікаря.
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію
Видається тим, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19.
Свідоцтво можна використовувати для подорожей за кордон.
Його можна отримати лише у паперовій формі у свого сімейного лікаря або у будь-якому іншому закладі охорони здоров’я, який приєднаний до електронної системи охорони здоров’я.
Цей документ вже ратифікований як Україною, так і міжнародною спільнотою.
1 липня в Україні почалось бета-тестування COVID-сертифікатів – долучитися можуть люди, які вже отримали дві дози вакцини. Цього ж дня в Європейському союзі набув чинності регламент щодо цифрових сертифікатів COVID-19: він забезпечує громадянам і резидентам ЄС можливість безперешкодно пересуватися по всій території Євросоюзу і шенгенського простору.
У паперовому вигляді український COVID-сертифікат планують видавати з осені.
Детальніше про вакцини у боротьбі з новими штамами коронавірусу читайте у статті Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?».