Проєктна менеджерка Міністерства цифрової трансформації Катерина Черногоренко заявила про те, що в Україні COVID-сертифікат можна буде отримати в паперовому вигляді, ймовірно, з осені, передає “Укрінформ”. В цілому COVID-сертифікати мають бути трьох типів.
“Європейською специфікацією і в українській розробці в планах є частина продукту, яка називається паперова версія COVID-сертифікату. Найближчим часом, до закінчення оцінки Європейським Союзом, ми зможемо надати можливість отримувати і сертифікати в паперовому вигляді”, - розповіла Черногоренко.
Вона також додала, що і в цифровому, і в паперовому варіантах у COVID-сертифікату буде QR код. Дані з нього розшифровуватимуться за допомогою відповідного сканера.
Зокрема, планується, COVID-сертифікат буде трьох типів:
- про проходження повного курсу вакцинації;
- про негативний ПРЛ-тест на визначення COVID-19;
- про те, що людина перехворіла на COVID-19, що підтверджується даними з електронної системи охорони здоров’я.
Своєю чергою генеральна директорка Директорату МОЗ з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я Марія Карчевич заявила про те, що паперова версія такого сертифікату планується на початок осені. За її словами, паперовий сертифікат можна буде отримати через сімейного лікаря і заклад охорони здоров’я. Крім того, у планах, що COVID-сертифікат буде як для виїзду за кордон, так і “внутрішнім”.
“Також є внутрішній сертифікат. Наразі МОЗ подав пропозиції, що внутрішній сертифікат може використовуватися для відвідання масових заходів на літній період. Можливо, на осінній період, коли ми будемо бачити, що епідситуація погіршується, будемо розширювати спектр використання цього сертифікату”, - зазначила Карчевич.
Нагадаємо, у додатку “Дія” стали доступні перші сертифікати про вакцинацію проти COVID – їх могли отримати люди, які заздалегідь записалися на бета-тестування послуги. Зараз Міністерство цифрової політики разом з іншими міністерствами та міжнародними партнерами працюють над тим, щоб всі вакциновані змогли побачити свої сертифікати, а також над мінімізацією подальших помилок лікарями при внесенні даних.
Зазначимо, що з 1 липня ЄС ввів єдиний паспорт про вакцинацію. Його мета – уникнути хаосу, коли кожна країна вводила б, як минулого літа, власні правила перетину кордону.