Українці, які вже отримали обидві дози вакцини проти коронавірусу можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, чим відрізняється міжнародне свідоцтво від “ковідного сертифікату”, який ще називають “ковідним паспортом”.
Зокрема, міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це український документ, який можна використовувати для подорожей за кордон. Свідоцтво відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.
Гендиректорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я МОЗ Марія Карчевич пояснила, що таке свідоцтво свідчить про те, що людина отримала обидва щеплення проти коронавірусу. Цей документ можна отримати лише в паперовій формі у сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я.
Водночас “ковідний сертифікат” – це аналог цифрового COVID-сертифіката Європейського Союзу, який свідчить про вакцинацію, негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після коронавірусу. “Ковідний сертифікат” можна буде отримати як у цифровій, так і в паперовій формі.
Нагадаємо, в Україні планують видавати сертифікати, що підтверджують вакцинацію, в липні. Україна запустить видачу сертифікатів через 10-14 після ЄС.
9 червня стало відомо про те, що Європарламент схвалив впровадження цифрового COVID-сертифікату, що підтверджує вакцинацію від коронавірусу, негативний тест або наявність імунітету після одужання від COVID-19. Ці сертифікати мають сприяти відновленню вільного руху в країнах Євросоюзу та Шенгенської зони.