Рішення про те, яким має бути поріг зовнішнього незалежного тестування "склав-не склав" є не лише фаховим, а й політичним, заявив в інтерв’ю ZN.UA в.о. директора Український центр оцінювання якості освіти Валерій Бойко. За його словами, в цьому році таке рішення ухвалили на користь зменшення порогу, який відсікає слабких абітурієнтів.
“Я вже говорив, що рішення про величину порогу “склав/не склав” приймають фахові експертні групи в регіонах, а затверджує комісія при нашому Центрі. І це в тому числі і політичне рішення на користь встановлення меншого балу”, - зазначив Бойко.
Для прикладу він вказав на те, що у минулому році під час ЗНО з історії поріг подолали 85% учасників тестування, а в цьому – 91%. Бойко пояснив, що зменшення порогу на кілька тестових балів дало можливість ще 6% учасникам тестування спробувати вступити у виші, куди потрапити без сертифікату ЗНО неможливо.
“Наприклад, ми приймаємо рішення, що за допомогою порогового балу відсіюємо 10% найслабших учасників тестування. Дуже дивною була б реакція суспільства і очільників держави або освітянської галузі, коли б ми встановили пороговий бал вищим – наприклад, домовилися б, шо він становить 35% від максимальної кількості балів”, - додав Бойко.
За його словами, це означає, що сертифікат ЗНО отримали б приблизно 40% випускників, і лише вони б могли брати участь у вступній кампанії. Бойко зазначив, що суспільства таку ситуацію не сприйме, тим паче очільники освітянської галузі.
Детальніше про те, як під час ЗНО “відрубали” слабких та визначали бали для сильних, читайте в інтерв’ю Валерія Бойка, з яким для ZN.UA поспілкувалася Оксана Онищенко.