В Українському центрі оцінювання якості освіти спробують з’ясувати, скільки викладачів було серед тих, хто склав зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів, зазначив в інтерв'ю ZN.UA в. о. директора УЦОЯО Валерій Бойко. Він також назвав мету участі вчителів у ЗНО.
“Коли ми зберемо всю нашу статистику ЗНО-2021, то спробуємо визначити по наших базах кількість учасників , хто з року в рік реєструється для проходження тестування. Будемо відверті, мета такої участі меркантильна – підтвердити назагал факт свого максимального результату, щоб згодом капіталізувати його в прибуток від викладацької діяльності”, - зазначив Бойко.
За його словами, в УЦОЯО оперативно відреагували на таке явище. Зокрема, на сторінці центру опублікували розлогий допис, у якому пояснили, що участь у ЗНО людини, для якої це не є екзаменом високих ставок, зменшує шанси на високу оцінку для інших.
“Адже бал ЗНО рейтинговий, він показує місце учасника на фоні конкурентів. Було б дуже прикро, якби з’ясувалося що більшість тих, хто набирає 200 балів, – це не випускники, а люди, яким ЗНО потрібне для бізнесу”, - додав Бойко.
Детальніше про те, як під час ЗНО “відрубали” слабких та визначали бали для сильних, читайте в інтерв’ю Валерія Бойка, з яким для ZN.UA поспілкувалася Оксана Онищенко.